Позиція Екоклубу щодо ймовірного будівництва у парку на Грабнику – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Позиція Екоклубу щодо ймовірного будівництва у парку на Грабнику

Громадська природоохоронна організація «Екоклуб» збентежена заявою міської влади про намір збудувати аквапарк на території парку на Грабнику, що біля Палацу дітей та молоді. Ми переконані, що таке будівництво є не виправданим на території парку та під час нього буде завдано збитків зеленим насадженням.

Згідно з Державними будівельними нормами 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» площа загальноміських зон загального користування у Рівному повинна складати 250 га й 150 га насаджень у житловій забудові. Зараз площа усіх разом зелених насаджень Рівного становить близько 150 га. Більше того, ці зелені насадження мають бути пов’язані між собою у безперервну систему озеленених територій та інших відкритих просторів, які у поєднанні із заміськими повинні формувати комплексну зелену зону.

Ми підтримуємо будівництво аквапарку у Рівному, але переконані, що влада повинна запропонувати альтернативні варіанти інвесторам для його розміщення, а натомість розвивати парк у соціальному, культурному, економічному, рекреаційному напрямках, залучати кошти на його відновлення та облагородження.

Cьогодні українські міста страждають від надмірної спеки, спричиненої змінами клімату, та відсутністю заходів по адаптації до них. Збільшення та збереження зелених насаджень допоможуть створити у Рівному комфортні для його мешканців умови проживання та відпочинку.
Закликаємо міську владу зберегти парк на Грабнику, впорядкувати інші занедбані зелені ділянки міста – Гідропарк та річку Устю, а також нагадуємо про обіцянку створити поблизу Рівного дендропарк, що була озвучена ще 10 років тому.

Відповідно до ст.13, 14 та Закону України «Про доступ до публічної інформації» просимо відповісти на питання:
1. Які заходи здійснено виконавчим комітетом Рівненської міської ради на виконання зазначених вище ДБН 360-92 за період 2010-2015рр., які кошти були витрачені на такі заходи та які результати досягнуті?
2. У яких міських програмах, планах та/або інших документах передбачено забезпечення повного виконання ДБН 360-92, зокрема, щодо площі міських зелених насаджень?

Інформацію просимо надати на електронну адресу office@ecoclubrivne.org