Зупинити незаконні скиди у річку Устя! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Зупинити незаконні скиди у річку Устя!

«Я зауважив йому, що довкола нас на милі немає жодного закладу, де можна було б чого-небудь випити. І він перейшов до річки, мовляв, яка від річки користь, і хіба той, хто відпочиває біля річки, повинен померти від спраги» – Джером Клапка Джером «Троє у човні (якщо не рахувати собаки)»

ПІДПИШИ ПЕТИЦІЮ ДЛЯ ПОРЯТУНКУ РІЧОК

ЩО ТРАПИЛОСЯ?

Екоклуб віднайшов у Рівному 12 несанкціонованих скидів неочищених стічних вод у річку Устя. Це одна з причин «цвітіння» води і масової гибелі риб щоліта. Частина будинків поблизу річки досі не має каналізації, їх мешканці або незаконно скидають стічні води у річку, або замовляють вивезення асенізаторами. Проте, останні теж масово скидають стічні води у невстановлених для цього місцях.

У відповідь на петицію із вимогами затампонувати незаконні скиди до річки міський голова Хомко В.Є. пообіцяв вирішити проблему, але  жодного незаконного скиду не припинено.

У ЧОМУ ПРОБЛЕМА?

По всій Україні погіршується стан річок, струмків та озер. Державний нагляд за дотриманням природоохоронного законодавства працює вкрай недосконала, що призводить до безкарності порушників та екологічних катастроф у річках. Водний кодекс, що має захищати водні об’єкти від згубного впливу людей, не працює. Зокрема:

  • Лише офіційно щороку у водойми скидається близько 300 млн кубометрів неочищених стоків.
  • Більше сотні пляжів по всій Україні не можна використовувати через загрозу здоров’ю.
  • У 90% проб дніпровської води фіксується перевищення вмісту забруднювачів.
  • У річках та озерах по всій Україні щоліта масово гине риба, збіднюється видовий склад.
  • Водні об’єкти втрачають рекреаційні та естетичні властивості.

Державна природоохоронна політика має призвести до відновлення річок та озер України. Без радикальних змін та постійної уваги ми продовжимо втрачати національні водні багатства. Органи місцевого самоврядування мають нести відповідальність за стан водойм на їх території та забезпечити якісну роботу очисних споруд. Оцінкою роботи місцевих органів влади має бути не кількість витрачених коштів, а стан води у річках та озерах.

ЩО РОБИТИ?

Для порятунку річок та озер державна політика має стати кращою, тому ми подали петицію до Уряду. Ми вимагаємо:

  • Кардинально збільшити штрафні санкції за незаконні скиди стічних вод та за порушення водоохоронних зон, що має зробити таку діяльність економічно не вигідною.
  • Відновити повномасштабний моніторинг стану водойм та нагляд за дотримання природоохоронного законодавства.

Ця петиція стане внеском у пришвидшення реформи системи охорони природи в Україні. Підпиши та пошир петицію.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У РІВНОМУ?

Жодна із вимог екоклубівців до міської влади так і не була виконана, порушники і досі безкарно скидають каналізацію до річки, перетворюють її на вигрібну яму. Правоохоронні органи ігнорують чисельні повідомлення про порушення Водного кодексу активістів у місцевих та національних ЗМІ:

Екоклуб разом із ініціативними рівнянами продовжує боротьбу за чисті водойми міста. Більше про це тут: Лонгрід про річку Устя та кампанію за її збереження

ДОЛУЧАЙСЯ:

Підпиши та пошир петицію.

Скачай зразок повідомлення про незаконні скиди та офіційно інформуй про порушення

Вподобай сторінку Екоклубу та слідкуй за новинами та анонсами подій

Стань членом Екоклубу. Разом ми можемо зробити більше

ЗРОБИ СВІЙ ВНЕСОК НА ЗАХИСТ РІЧКИ

 БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ПО ТЕМІ

Контакти Екоклубу:

м. Рівне, вул. П.Могили 28, оф.35,
Ел.пошта: office@ecoclubrivne.org
Телефон: 0673634097