В Рівному продовжено до грудня 2009 року терміни проведення шкільного екологічного конкурсу «Дім, що береже планету», який був оголошений 6 травня 2009 року в Рівненському міському центрі творчості учнівської молоді
Основна мета конкурсу – формування екологічної культури підростаючого покоління через популяризацію екологічного стилю життя і творчий пошук нових ідей формування екологічного простору для повноцінного здорового життя.
Організаторами конкурсу є Рівненський міський центр творчості учнівської молоді та видавництво «ЕКО інформ».
Для ознайомлення з досвідом проектування львівського екодому, організаторами була спланована поїздка до Львова, в якій взяли участь найбільш активні учасники конкурсу, вихованці Рівненського міського центру творчості учнівської молоді – Захарчук В’ячеслав, Тарас Тищук, Володимир Зіньков, та координатор конкурсу Наталія Винокур.
Під час екскурсії школярі пересвідчились, що основними ознаками екодому є чотири критерії:
- екологічність ( біопозитивний вплив на довкілля та здоров’я людини )
- енергоефективність ( енергозбереження та використання енергії довкілля)
- економічність ( оптимально мінімізована вартість будівництва, експлуатації та утилізації економу )
- естетичність ( гармонія форми та змісту )
Для заохочення пошуку нових ідей в екобудівництві – фірма УАРНЕТ, спонсор конкурсу за поданням оргкомітету безкоштовно, як приз, надала можливість працювати в інтернеті активним учасникам конкурсу, що вчасно представили свої роботи на проміжний етап конкурсу.
Оцінювали конкурсні роботи проміжного туру експерти з екологічних питань:
Наталія Ольшанська – представник ПРООН, Ольга Лящук – координатор енергетичної програми ММГО «ЕКОКЛУБ», Юрій Муляр – експерт з екологічного будівництва, Анатолій Карпюк – учасник міжнародної мережі за сталу енергетику INforSE. Переможцями в молодшій віковій групі визнано: Воробйову Оксану, Захарчука В’ячеслава, Пекунова Павла, а в старшій групі : Трет’як Тетяну, Войтович Вікторію, Лаппо Катерину. Особливо було відмічено сімейні роботи Катерини та Ірини Опаначук (проект солом’яного будинку) і Максима Захарчука (макет вітряка) . Їм було вручено сертифікати на пільгові туристичні поїздки до Будапешта та Відня від спонсора конкурсу – туристичної фірми «Дивокрай».
Інформаційними спонсорами конкурсу є міська газета «Сім днів», ММГО «Екоклуб» та Рекламно-консалтингова агенція «Бюро МарТ», яка випустила рекламні плакати.
За результатами конкурсу планується випустити каталог кращих робіт на CD-дисках. Познайомитися з представленими роботами зможуть всі бажаючі на протязі червня місяця в Міському центрі творчості учнівської молоді за адресою: Рівне, вул. Петра Могили,10.
З вересня місяця буде продовжено роботу по підготовці фінальної стадії конкурсу.
Запрошуємо вчителів, керівників гуртків, засоби масової інформації підключитись до благородної справи – формуванню екологічної культури , без якої людство ніколи не зможе вибратись з екологічних та економічних негараздів.
Анатолій Карпюк,
к.т.н., доцент кафедри теплоенергетики НУВГП,
учасник міжнародної мережі за сталу енергетику INforSE
координатор проекту «ЕКОДІМ-геліотерм»
представник видавництва «ЕКОінформ» в Рівному