Сонячні перегони фінішували! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Сонячні перегони фінішували!

25 жовтня завершилися найвідоміші у світі перегони автомобілів, що використовують енергію Сонця – World Solar Challenge. Про регламент і історію виникнення цих змагань ми докладно розповідали в статті Сонячні перегони.

Але нагадаємо основні моменти:

Змагання відбуваються в Австралії, старт – в м. Дарвін, фініш – в м. Аделаїда.

Довжина дистанції 3000 км і проходить вона звичайними автомобільними дорогами. Це дає можливість фотографам зробити чудові фото із футуристичними авто та кенгуру.

Машина для свого руху може використовувати винятково енергію Сонця. Кожне авто може зарядити свій акумулятор не більше ніж 5 кВт/г перед стартом, замінювати його не дозволяється.

Автомобілі рухаються з 8 ранку до 17 вечора. Команда має відмітитись на декількох контрольних пунктах.

Автомобілі розділені на 3 класи: Challenge, Adventure та Cruiser. 

Розділення відбулося через різні технічні характеристики автомобілів. Окремо варто відмітити клас Cruiser – це автомобілі, що цілком можуть їздити в звичайних міських умовах. Вони також мають мати на борту одного пасажира.

Отже, перейдемо до результатів перегонів:

Цього року на старт вийшло 47 команд із 23 країн світу.  З них до фінішу доїхало 39 команд. Подивимось на результати окремо, по кожному з класів:

В класі Challenge стартувало 29 команд, з них 2 не фінішували.

Місця Команда Країна
Challenger Class 1 Nuon Solar Team Netherlands
2 Solar Team Twente Netherlands
3 Tokai University Japan

Середня швидкість у переможної команди Nuon Solar Team в класі Challenger становила 91,75 км/год, причому у Solar Team Twente, яка зайняла друге місце –  91,63 км/год – різниця в часі між ними становила всього 8 хвилин! Це є неймовірним результатом для перегонів, які тривають 5 днів.

Nuon Solar Team

Nuon Solar Team подолала дистанцію за 37 годин 56 хвилин, а найповільніша машина в цьому класі Durham University  з Великобританії проїхала дистанцію за майже 60 годин.

Варто відзначити, що команди з Нідерланди вже декілька років підряд займають непорушні лідируючі позиції в перегонах. Так, Nuon Solar Team виборола перше місце другий раз поспіль, а загалом –  шосте за всю історію австралійських перегонів! Команда Делфтского технічного університету працювала над своєю машиною Nuon з 2001 року з року в рік вдосконалюючи її технічні характеристики.  Цьогорічна машина носить назву Nuon8. Вона вийшла в лідери на 4 день перегонів і зберегла свою позицію до фінішної лінії.

В класі Cruiser на старт вийшло 11 команд, з них фінішувало лише 5.

Місця Команда Країна
Cruiser Class 1 Kogakuin University Japan
2 Solar Team Eindhoven Netherlands
3 UNSW Solar Racing Team -SUNSWIFT Australia

Як бачимо, і тут серед переможців не обійшлося без команди з Нідерландів. Команда Solar Team Eindhoven сконструювала сімейний автомобіль на сонячних батареях та стала першим авто в Сонячних перегонах, що змогло проїхати 1500 км на одній зарядці.

Проте нас в цьому класі найбільше цікавить команда наших сусідів – поляків – Lodz Solar Team. Це команда студентів з технологічного університету міста Лодзь. Сам вихід їх на стартову пряму вже є непересічною подією, адже це перша в історії World Solar Challenge комнада зі Східної Європи. Ще одна особливість – їх авто Eagle One відповідає всім технічним та юридичним вимогам для використання його у повсякденному житті. Тобто на ньому можна буде запросто їздити міськими вулицями.

Lodz Solar Team
Lodz Solar Team

Вони зайняли 6 місце в своєму класі. Та найголовніше – вони вибороли Safety Award – нагороду за найбільш безпечний болід та найбільш обережну поведінку команди під час перегонів! Насправді, це величезне досягнення і ми щиро радіємо за них!

Їх старт можна побачити на цьому відео

І, нарешті в класі Adventure на старті було 3 авто і вони розподілили місця таким чином:

Місця Команда Країна
Adventure Class 1 TAFE SA Australia
2 Liberty Christian School USA
3 Houston Solarcar Team USA
Houston Solar Race Team
Houston Solar Race Team

На подолання всієї дистанції команда TAFE SA витратила 47 годин, а Houston Solarcar Team майже 114 годин!

Надзвичайно цікаво було слідкувати за всіма етапами перегонів. Якщо ви не слідкували під час перегонів, то у вас є шанс поспостерігати за командами день за днем. Ось на цьому каналі є відорепортажі з кожного дня перегонів.

Загалом, команди сонячних автомобілів ще раз довели, що нам залишилось зовсім недовго часу до того, щоб авто на сонячних батареях стали рівноправними учасниками дорожнього руху.

А ще, звісно, дуже би хотілось побачити українську команду на фінішній прямій сонячної Аделаїди! Це чудова нагода для наших університетів дати справжні практичні вміння своїм студентам. Адже студенти з Лодзя впевнені, що «для більшості членів команди це не тільки реалізація мрії про створення «чогось більшого», а й можливість набути багатьох технічних навиків, отримати корисний досвід та гарний запис в резюме, який безсумнівно, допоможе в їх подальшій кар’єрі».

Авторка Лящук Ольга

Інші статті на тему транспорту:

Рівне велосипедне

Зелений веломершрут Рівного