Екоклуб допоміг Чупахівському садочку встановити сонячні панелі для нагріву води – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Екоклуб допоміг Чупахівському садочку встановити сонячні панелі для нагріву води

У результаті співпраці Екоклубу з Чупахівською об’єднаною територіальною громадою (Сумська обл) у дитсадку «Сонечко-1» смт. Чупахівка встановлено полікристалічні сонячні панелі і бойлер.

Реалізація цього проекту значно заощадить витрати на енергоносії в закладі дошкільної освіти «Сонечко-1». Сонячні модулі виготовили та змонтували на даху приміщення дитячого садочка ТОВ «Екотех Україна», бойлер облаштували в харчоблоці. 50% коштів на виготовлення та встановлення установки були надані німецькими партнерами Екоклубу – Women Engage a Common Future, інші 50% – гроші Чупахівської ОТГ.

«Енергоефективність і енергонезалежність є важливим пріоритетним напрямком не лише на загальнодержавному рівні, а й на місцях. Роль альтернативних джерел енергії тут неможливо переоцінити. Це не лише, економія коштів на енерговитрати, а й колосальна користь для довкілля, клімату. Встановлення сонячного колектору в Чупахівському ЗДО «Сонечко-1» –  перша «ластівка» розвитку альтернативних енергоджерел в бюджетній сфері нашої ОТГ. Сюди доречно віднести й утеплення фасаду будівлі дитячого садочку та корпусу №1 Чупахівської ЗОШ, яке планується в поточному році, а в капітальний ремонт корпусу №2  одразу закладена ця процедура. Ми й надалі націлені шукати, запроваджувати, підтримувати альтернативні методи заощадження енергоносіїв» – прокоментувала Ольга Андоленко, заступниця Чупахівського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Раніше Екоклуб допоміг встановити сонячні установки також дитячому садку смт. Маневичі (Волинська обл), школі “Надія” м.Львів, школі с. Колки (Волинська обл), виправній колонії с. Городище (Рівненська обл), виправній колонії смт. Маневичі, у понад 20 приватних домогосподарствах. Наразі готується до установки сонячний колектор для дитячого будинку сімейного типу у Новоград-Волинському (житомирська обл).

ГО “Екоклуб” радо поділиться своїм досвідом у сфері спорудження сонячних установок із усіма зацікавленими.

Завантажити брошуру із виготовлення колектора

Інна Троць, Інна Мулявка

Контакти Екоклубу:

Тел.: 067 363 40 97