Сонячна енергія для українських лікарень – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Сонячна енергія для українських лікарень

ЧОМУ ЦЕ ПОТРІБНО

Повномасштабна російська агресія щодня руйнує в Україні об’єкти житлової, комунальної та критичної інфраструктури. Оскільки громади змушені жити в умовах масових відключень електроенергії, надзвичайно важливо забезпечити лікарні резервними джерелами живлення. Тому встановлення сонячних електростанцій допоможе пережити постійні атаки на енергетичні об’єкти.

ГО «Екоклуб» та Асоціація сонячної енергетики України розпочинають проєкт із встановлення сонячних електростанцій для п’яти українських лікарень: у Вознесенську, Кодимі, Миргороді, Сумах та Коростені. Проєкт покликаний забезпечити лікарні електроенергією, навіть якщо електропостачання буде відключено від мережі. Наша мета – зібрати 200 тисяч євро.

Як тільки ми реалізуємо проект, лікарні з чотирьох областей України отримають понад 200 кВт встановленої потужності кожна.

Підтримати українські лікарні можна такими способами:

Лікарні та медичний персонал, для яких збираємо кошти.

ВТІЛЕНІ ПРОЄКТИ

У грудні 2022 року Екоклуб встановив сонячну електростанцію (СЕС) для лікарні у місті Звягель, що на Житомирщині. Її потужність – 32,4 кВт. Кошти на встановлення СЕС – 840 тисяч гривень – отримали у межах кампанії “Sustainability4Ukraine” від CSR.Ukraine та Dobro.UA.

За перший місяць вона згенерувала 800 кВт*год енергії. Такої кількості вистачає на місяць безперервної роботи одного апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ).


ЕКОКЛУБ

Екоклуб – це громадська організація з Рівного, яка понад 20 років працює над збереженням довкілля. Організація допомагає громадам по всій країні здійснити енергетичний перехід. Це включає в себе підготовку планів дій та єдиних рішень, а також підвищення потенціалу місцевих органів влади у сфері сталої енергетики. Екоклуб та місто Вознесенськ встановили першу в країні сонячну електростанцію, якою володіє комунальне підприємство.

АСОЦІАЦІЯ СОНЯЧНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Асоціація сонячної енергетики України – це найбільше профільне об’єднання сонячної індустрії в Україні, яке понад 5 років захищає інтереси учасників ринку “зеленої” енергетики та сприяє розвитку та популяризації сонячної енергетики в нашій державі. Компанії учасники асоціації побудували більше 3500 МВт потужностей сонячних електростанцій в Україні та світі. Асоціація є активним учасником європейської сонячної асоціації SolarPower Europe та всесвітньої сонячної асоціації – Global Solar Council.

Щоденна діяльність компаній учасників АСЕУ сприяє переходу України до чистої та безпечної енергетики, що в свою чергу зменшує наслідки зміни клімату, сприяє збереженню довкілля, запобігає виснаженню природних ресурсів Землі, а також заміщенню імпортного природного гаду та нафти.