Енергетична безпека під час війни: для лікарні у Звягелі встановлюють сонячну електростанцію – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Енергетична безпека під час війни: для лікарні у Звягелі встановлюють сонячну електростанцію

Енергетична безпека під час війни: для лікарні у Звягелі встановлюють сонячну електростанцію

Лікарня у місті Звягель, що на Житомирщині, отримала альтернативне джерело енергії: для неї встановили сонячну електростанцію. Її потужність – 32,4 кВт.  Саме така кількість електроенергії потрібна, щоб забезпечити роботу 11 апаратів штучної вентиляції легень, під якими борються за життя пацієнти реанімаційного відділення. Кошти на сонячну станцію отримали в рамках благодійного онлайн-марафону.

Встановлена електростанція гарантуватиме медичному закладу енергетичну безпеку, а ще допоможе щорічно економити кошти на платі за комунальні послуги. Хворі та поранені продовжуватимуть отримувати медичну допомогу незалежно від російських атак.

Новоград-Волинське* територіальне медичне об‘єднання – це медичний заклад, який за потреби гарантує надання медичної допомоги приблизно 170 тисячам жителів Житомирської області. Під час віялових та аварійних відключень електроенергії для медзакладу вмикають генератор. Проте навіть його роботи не вистачає, щоб забезпечити всі потреби лікарні. 

“У реанімаційному відділенні всі пацієнти у тяжкому стані. Останнім часом виникали проблеми з електропостачанням, але критичні відділення, реанімація, операційні – усі забезпечені електроживленням від генератора, який вмикається автоматично. Проте решта – 30% території медичного закладу – не заживлені. Встановлена сонячна електростанція, що працюватиме разом із  генератором, вирішить цю проблему: уся територія лікарні матиме безперебійне електропостачання”, – говорить Василь Борис, генеральний директор Новоград-волинського територіального медичного об’єднання.

Кошти на встановлення СЕС для лікарні отримала громадська природоохоронна організація “Екоклуб” у рамках кампанії “Sustainability4Ukraine” від CSR.Ukraine та Dobro.UA. Це 24-годинний вебатон, під час якого організації зі всього світу проводити лекції на тему сталого розвитку та заохочували слухачів до збору коштів. Загалом у рамках вебатону Екоклуб отримав 840 тисяч гривень.

Завершити роботи планують до кінця грудня 2022 року.

За попередніми підрахунками, завдяки встановленій сонячні електростанції на послугах з електропостачання вдасться економити до 500 тисяч гривень у рік при діючому тарифі на електричну енергію. Василь Борис переконаний: планова економія дозволить закупити необхідне медичне обладнання, ліки чи ж відремонтувати певне відділення. 

“Робота генераторів – суттєве навантаження на міський бюджет. Такі прилади не слугуватимуть довго, із роками зростатиме ціна на їхню експлуатацію. Альтернативні джерела енергії, тобто встановлена СЕС, допоможуть нам суттєво економити кошти місцевого бюджету. Це пілотний проєкт, маємо наміри у майбутньому обладнати сонячними панелями ще й водоканал. Упевнена, це перший важливий крок до енергетичної незалежності громади”, – додає Ірина Гудзь, заступниця міського голови Звягеля. 

 У рамках фандрейзингової кампанії “Solar Aid For Ukraine” сонячні електростанції встановлять для ще шістьох українських лікарень, для яких зараз природоохоронці збирають кошти. Серед них – медичні заклади у Житомирі, Сумах, Коростені. Команда Екоклубу щодня отримує нові запити від громад про допомогу. Будемо вдячні за ваші пожертви, завдяки яким вдасться забезпечити більше лікарень сонячною енергією. 

ПІДТРИМАТИ УКРАЇНСЬКІ ЛІКАРНІ

 “Відновлення України починається за новими стандартами вже зараз, що стануть нормою після перемоги проти росії. Кампанія “Solar Aid For Ukraine” – це неймовірна історія успіху та співпраці України зі світом. На прикладі лікарні у Звягелі ми показуємо, що використання сонячної енергії – це безпечно, стало, економно. Ми розуміємо, що перехід від використання нафти та газу може тривати довго. Проте, допомагаючи встановлювати сонячні станції для українських лікарень, світ вписує себе у підручник історії України та майбутнього без війни”, – додає Дмитро Сакалюк, експерт Екоклубу.

Як стати частиною кампанії, дізнавайтеся за цим посиланням.

*попередня назва медичного закладу. 16 листопада 2022 року Верховна Рада України прийняла Постанову про перейменування міста Новоград-Волинський у Житомирській області. Відтепер це місто Звягель.

Контакти для додаткової інформації:

Юлія Гузій, комунікаціниця ГО “Екоклуб”,

+380067 363 6226, julia@ecoclubrivne.org