Solar Aid For Ukraine
СОНЯЧНОЮ ЕНЕРГІЄЮ
ПРО ПРОЄКТ
МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ НАЙБІЛЬШ ВРАЗЛИВІ ДО АТАК РОСІЇ НА ЕНЕРГЕТИЧНУ ІНФРАСТРУКТУРУ УКРАЇНИ.
Сонячні електростанції – це довготермінове вирішення проблеми, надійний захист від можливих погіршень ситуації, один із перших кроків для українських громад на шляху до “зеленого” відновлення країни.
Громадська організація “Екоклуб” за підтримки Асоціації сонячної енергетики України започаткувала проєкт Solar Aid For Ukraine. ЙОГО МЕТА – ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОБ’ЄКТИ КРИТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ БЕЗПЕРЕБІЙНИМ ДЖЕРЕЛОМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ. У ЦЬОМУ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ ВСТАНОВЛЕНІ СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ.
Відновлювані джерела енергії вигідні та доступні вже зараз. Вони можуть зробити внесок не лише у подолання кліматичної кризи, а й допомогти українцям виграти війну. Ми хочемо, щоб якомога більше лікарень отримали сонячні електростанції. Це стане внеском у лікування людей та допоможе місцевим бюджетам, які вимушені купувати дороге дизельне пальне для роботи генераторів.
Андрій Мартинюк
Виконавчий директор Екоклубу
ОБ’ЄКТИ
ОСТАННІ НОВИНИ
- Запрошуємо на презентацію проєкту “Відновлювані джерела енергії для сталості України”Розвиток відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) допоможе підвищити енергетичну безпеку, відмовитися від викопних видів палива та стати енергетично незалежними. Переваги ВДЕ вже відчули більше 20 громад України, які під час війни обладнали критичну інфраструктуру сонячними електростанціями та тепловими насосами. Щоб більше муніципалітетів ставали енергонезалежними, оголошуємо конкурс на відбір 16 громад для втілення ВДЕ-проєктів. Запрошуємо на подію, […]
- На даху комунального медзакладу Рівного запрацювала сонячна електростанціяУ Рівному встановили сонячну електростанцію для Міської стоматологічної поліклініки. Її потужність – 33,5 кВт. Електростанція гарантуватиме більшу енергетичну безпеку медичного закладу, особливо в умовах наступного опалювального сезону. Відвідувачі поліклініки отримуватимуть послуги незалежно від аварійних чи планових відключень електроенергії. Кошти на встановлення – 987 500 гривень – отримала міська влада від Посольства Федеративної Республіки Німеччини у […]
- Енергобезпека та економія: у лікарні на Полтавщині запрацювала сонячна електростанціяНа даху лікарні у місті Кременчук запрацювала сонячна електростанція, потужністю 60 кВт. Її встановили у межах проєкту Екоклубу «Сонячна допомога Україні». Робота електростанції допоможе забезпечити стабільніше енергопостачання для всіх будівель медичного закладу. Тому пацієнти продовжуватимуть отримувати послуги незалежно від відключень електроенергії. Кошти на втілення проєкту Кременчуцька міська рада отримала від організації WECF (Women Engage for […]
- Для дитячого корпусу лікарні у Броварах встановлять сонячну електростанціюРакетні атаки росіян минулої осені-зими були спрямовані на руйнування електричних підстанцій. Під час обстрілів громади жили в умовах аварійних відключень електроенергії. Щоб забезпечити стабільну роботу критичної інфраструктури під час можливих обстрілів, необхідно розвивати децентралізовані джерела енергії. Місто Бровари на Київщині розпочало шлях до власної енергетичної безпеки. Тут незабаром встановлять сонячну електростанцію для дитячого корпусу Броварської […]
- Медичні заклади на Сумщині обладнують сонячними електростанціямиУ Сумах встановили сонячну електростанцію для Центральної міської клінічної лікарні. Її потужність – 60,0 кВт. Електростанція гарантуватиме більшу енергетичну безпеку медичного закладу: хворі та поранені продовжуватимуть отримувати допомогу незалежно від можливих російських атак та раптових відключень світла. Кошти на встановлення – 27 500 євро – зібрала громадська організація “Екоклуб” разом із жертводавцями із Польщі, Чехії […]
- Сонячна електростанція на лікарні у Житомирі виробила перші кіловатиУ житомирській Лікарні №1 запрацювала сонячна електростанція (СЕС), потужністю 48 кВт. Її робота підвищить безпеку енергопостачання медичного закладу, оскільки працюватиме у парі з генератором. Пацієнти продовжуватимуть отримувати медичні послуги незалежно від можливих атак росіян на енергетичну інфраструктуру. За потреби медичний заклад може надавати допомогу 118 тисячам пацієнтів. Минулої осені-зими корпуси лікарні декілька разів аварійно відключали […]
ВТІЛЕНІ ПРОЄКТИ
29.12.2022
32,4 кВт
потужність СЕС
170 000
можуть лікуватись у медзакладі за потреби
Результат
За перший місяць роботи (січень 2023 року) станція згенерувала 800 кВт. Такої
кількості вистачає на місяць безперервної роботи одного апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ).
Джерело фінансування
Кошти отримані у рамках вебатону “Sustainability4Ukraine” від CSR.Europe, CSR.Ukraine та Dobro.UA
26.06.2023
43,6 кВт
потужність СЕС
170 000
можуть лікуватись у медзакладі за потреби
Очікуваний результат
Планова економія електроенергії – 154 700 гривень у рік (за тарифом 2022 року).
Джерело фінансування
Загальна вартість: 40 222 USD. 26 870 USD – кошти Посольства Федеративної Республіки Німеччини. 11 720 USD – бюджет громади. 1632 USD ГО “Екоклуб”.
05.07.2023
60 кВт
потужність СЕС
277 500
можуть лікуватись у медзакладі за потреби
Очікуваний результат
Планована економія електроенергії – 457 500 тисяч гривень у рік (за тарифом 2022 року).
Джерело фінансування
Загальна вартість: 46 809 USD. 29 936 USD – зібрала громадська організація “Екоклуб” разом із жертводавцями із Польщі, Чехії та Німеччини. 16 873 USD – бюджет громади
04.07.2023
48 кВт
потужність СЕС
118 000
можуть лікуватись у медзакладі за потреби
Очікуваний результат
Запланована економія електроенергії складе 307 тисяч гривень (за тарифом 2022 року).
Джерело фінансування
Загальна вартість: 36 129 USD. Обладнання для СЕС надала чеська компанія SOLSOL за підтримки неурядової організації NESEHNUTI.
08.09.2023
60 кВт
потужність СЕС
близько 50 000 людей
можуть лікуватись у медзакладі за потреби
Результат
За перший місяць роботи (вересня 2023 року) СЕС згенерувала 5 тисяч кВт*год . Така кількість електроенергії покриває тижневу роботу терапевтичного відділення лікарні.
Джерело фінансування
Загальна вартість: 45 598 USD. Обладнання для СЕС надала компанія Elektrizitätswerke Schönau за підтримки неурядової організації WECF (Women Engage for a Common Future).
ПАРТНЕРИ
Ми щиро вдячні нашим партнерам RESForUkraine за допомогу у зборі коштів на сонячні електростанції для об’єктів критичної інфраструктури. Більше інформації про ініціативу та як долучитися, тут
МЕДІА ПРО НАС
Усі сюжети транслювалися у рамках марафону “Єдині новини”.
КОМАНДА ПРОЄКТУ

Андрій Мартинюк
Лідер проєкту, виконавчий директор Екоклубу
Більше 18 років є виконавчим директором Екоклубу. За його керівництва побудована перша в Україні сонячна електростанція для водопостачального підприємства, яка успішно працює під час війни (місто Вознесенськ, Миколаївська область).
Андрій координував розробку планів дій та фінансової підтримки розвитку відновлюваних джерел енергії у громадах (прийняті у місті Коростень та Житомир). Головний ідеолог проєкту Solar Aid For Ukraine.

Дмитро Сакалюк
Технічний експерт
Має більше 15 років досвіду управління проєктами у галузі відновлюваних джерел енергії. За цей час координував встановлення сонячних електростанцій для об’єктів критичної інфраструктури у Звягелі (Житомирська область) та Вознесенську (Миколаївська область).
Забезпечив створення п’яти револьверних фондів (механізми підтримки енергоефективних чи ВДЕ-заходів) у співпраці з органами місцевого самоврядування. Під час участі у міжнародних проєктах консультував створення систем енергетичного менеджменту для 100 українських громадах.

Юлія Гузій
Комунікаційниця
Понад два роки працює комунікаційною менеджеркою Екоклубу. Має досвід ведення інформаційних кампаній організації, відповідає за зв’язки із пресою та медіа. Із радістю відповість на будь-які запитання щодо проєкту, організує зустріч із членами команди та обговорить деталі інформаційної співпраці.
Щодо будь-яких запитань звертайтеся на пошту

Олена Кондратюк
Координаторка напряму встановлення СЕС
Координує напрям встановлення СЕС для критичних об’єктів. Відповідальна за втілення проєктів.

Олена Оніщук
Інженерка
Здійснює нагляд за будівництвом СЕС, розробляє та перевіряє якість проєктної та кошторисної документації, контролює процес будівництва об’єктів. Комунікує з підрядниками, партнерами, постачальниками обладнання та іншими стейкхолдерами.

Ірина Процюк
Асистентка
У складі команди допомагає у втіленні проєкту, надає офісно-адміністративну підтримку.
ЕТАПИ ПРОЄКТІВ
01
Відбір об’єктів
- Комунікація з українськими муніципалітетами щодо встановлення СЕС на об’єктах критичної інфраструктури.
- ОМС заповнюють анкету щодо технічної та загальної інформації про об’єкт.
- Експерти Екоклубу аналізують отримані результати.
02
Розробка проєктних рішень
- Розробка попередніх техніко-економічних обгрунтувань (передТЕО).
- Проведення перемовин з органами місцевого самоврядування про потенційне співфінансування проєктів.
- Виїзд на об’єкти встановлення СЕС: обстеження будівельних конструкцій та енергомереж.
- Погодження предТЕО з ОМС та розроблення проєктно-кошторисної документації (ПКД).
03
Відбір підрядників
- Підготовка технічного завдання.
- Оголошення тендеру на відбір інсталятора сонячних електростанцій.
- Укладення договору на встановлення СЕС.
04
Встановлення СЕС
- Підрядник виїжджає на місце та досліджує об’єкт.
- Встановлення СЕС та під’єднання до електромережі. Проведення пусконалагоджувальних робіт.
- Представлення результатів роботи. Звітування. Розроблення аналітично-інформаційних матеріалів.
ПЕРЕВАГИ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ

Термін експлуатації: до 25 років

Низькі витрати на обслуговування

Надійне довгострокове рішення

Можливість масштабування

Рентабельні (всього 0,02-0,05 євро за кВт·год)

Не забруднюють довкілля