Сонячна електростанція на лікарні у Житомирі виробила перші кіловати – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Сонячна електростанція на лікарні у Житомирі виробила перші кіловати

Сонячна електростанція на лікарні у Житомирі виробила перші кіловати

У житомирській Лікарні №1 запрацювала сонячна електростанція (СЕС), потужністю 48 кВт. Її робота підвищить безпеку енергопостачання медичного закладу, оскільки працюватиме у парі з генератором. Пацієнти продовжуватимуть отримувати медичні послуги незалежно від можливих атак росіян на енергетичну інфраструктуру. 

За потреби медичний заклад може надавати допомогу 118 тисячам пацієнтів. Минулої осені-зими корпуси лікарні декілька разів аварійно відключали від електромережі під час ракетних обстрілів. Щоразу відключення тривали від двох до п’яти годин, тож життя пацієнтів опинялося під загрозою:

“Хоч лікарня і живилася від резервного дизельного генератора, проте він не може забезпечити електроенергією все електрообладнання. Робота реанімаційного відділення, де перебували пацієнти у критичному стані, була під загрозою. Сонячна електростанція підвищить енергетичну безпеку, тому ми раді такому проєкту», – говорить Володимир Мордюк, директор КП “Лікарня №1” Житомирської міської ради.

Проєкт втілила громадська організація “Екоклуб” у межах ініціативи “Сонячна допомога Україні”. Обладнання для сонячної електростанції передала чеська компанія SOLSOL s.r.o. разом із неурядовою організацією NESEHNUTÍ. Його вартість – 926 тисяч гривень, ще 408 тисяч коштували роботи зі встановлення. 

«Наша компанія дізналася про наміри Житомира перейти на використання 100% відновлюваних джерел енергії. І це стало вагомою причиною розпочати співпрацю. Бізнесу важливо долучатися до відбудови України практично та разом втілювати проєкти, які допоможуть у досягненні енергонезалежності громад», – говорить Міхал Грабі, головний операційний директор SolSol s.r.o.

Фото: Житомирська міська рада.

Це перший досвід Житомира у встановленні сонячних електростанцій для критичної інфраструктури. Громада зобов’язалася до 2050 року повністю перейти на використання відновлюваних джерел енергії, тож цим проєктом набуває досвід для втілення майбутніх. За попередніми розрахунками, робота СЕС дозволить зекономити до 307 тисяч гривень за діючим тарифом на електропостачання. Зекономлені кошти спрямують на інші енергоефективні заходи:

«Для міста – це майбутнє. Робота сонячної електростанції – це економічно вигідно, турбота про довкілля та енергонезалежність міста. Ми готові бути прикладом для інших громад, показувати, що абсолютно все можливо», – наголошує Сергій Сухомлин, міський голова Житомира.

У межах проєкту «Сонячна допомога Україні» (Solar Aid For Ukrane) Екоклуб допомагає громадам встановлювати сонячні електростанції для потреб лікарень та водоканалів. Зокрема, у червні 2023 року перші кіловати вже виробили СЕС у Сумах та Дубно (Рівненська область).  Минулоріч ми встановили СЕС для лікарні у Звягелі (Житомирська область). Громада побачила вигоди від її роботи і вже цього року виділила кошти на встановлення станції для потреб водоканалу. 

«Наша мета – показати, що відновлювані джерела енергії доступні та можуть зробити внесок у перемогу. До кінця року плануємо обладнати 10 об’єктів критичної інфраструктури у різних областях України сонячними панелями», – говорить Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб».

Більше про проєкт та як долучитися тут.

Контакти для додаткової інформації:

Юлія Гузій, комунікаційниця ГО “Екоклуб”

julia@ecoclubrivne.org | +380687589889