Енергобезпека та економія: у лікарні на Полтавщині запрацювала сонячна електростанція – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Енергобезпека та економія: у лікарні на Полтавщині запрацювала сонячна електростанція

Енергобезпека та економія: у лікарні на Полтавщині запрацювала сонячна електростанція

На даху лікарні у місті Кременчук запрацювала сонячна електростанція, потужністю 60 кВт. Її встановили у межах проєкту Екоклубу «Сонячна допомога Україні».  Робота електростанції допоможе забезпечити стабільніше енергопостачання для всіх будівель медичного закладу. Тому пацієнти продовжуватимуть отримувати послуги незалежно від відключень електроенергії. 

Кошти на втілення проєкту Кременчуцька міська рада отримала від організації WECF (Women Engage for a Common Future) та Elektrizitätswerke Schönau. Загальна вартість – 1 755 800 гривень. Ще 400 тисяч гривень виділили із бюджету громади, за які виготовили необхідну документацію та відремонтували дах. 

Минулого року під час відключень електроенергії медичний заклад працював завдяки генератору. Проте його потужності – 30 кВт – не вистачало для роботи всіх корпусів лікарні. Зараз у громаді розвивають децентралізовану енергетику, щоб убезпечити заклади критичної інфраструктури від можливих аварійних ситуацій: 

«Місто Кременчук, без перебільшення, єдине місто, яке найбільше постраждало від ракетних ударів на території Полтавщини. Унаслідок обстрілів росіян була зруйнована теплоелектроцентраль, яку неможливо було відновити до опалювального сезону. Тому ми працюємо над розвитком розподіленої тепло- та електрогенерації», – говорить Ольга Усанова, заступниця міського голови Кременчука. 

У медичному закладі, де запрацювала СЕС, щорічно стаціонарно лікується близько п’яти тисяч жителів громади. Ще 40 тисяч отримують допомогу амбулаторно. У пологовому та рентгенологічному відділеннях лікарні працює обладнання, яке потребує великої кількості електроенергії.  

«Для нас важливе стабільне електропостачання. Від цього залежить життя та безпека пацієнтів. Тому розуміючи потенційні небезпеки нового опалювального сезону, ми зраділи новині про встановлення сонячної електростанції, яка допоможе розвантажити електромережу», – говорить Віктор Севастян, директор лікарні у Кременчуці. 

Завдяки роботі сонячної електростанції лікарня щорічно економитиме близько 230 тисяч гривень на платі за комунальні послуги за тарифом 2022 року. Зекономлені кошти громада може спрямувати на втілення інших енергоефективних заходів. Лікарня споживає близько 516 тисяч кВт·год електроенергії на рік. А станція покриватиме близько 8% споживання електроенергії. 

“У громаді працює сонячна електростанція на даху школи. Кожного року вона дозволяє економити 229 тисяч гривень за тарифом 2022 року. Тобто першопочаткові вкладення у розвиток сонячної енергетики вже повертаються”, – наголошує Ольга Усанова. 

Із грудня минулого року завдяки Екоклубу були встановлені п’ять сонячних електростанцій для медичних закладів у різних громадах України (Звягель, Житомир, Дубно, Суми, Кременчук) та ще вісім змонтують до кінця року (для водоканалу та дитячого садку у Звягелі, для водоканалу у Бродах, для дитячого центру дозвілля у Сумах, для лікарні у Броварах, для стоматології у Рівному, для пологового будинку у Ніжині, для дитячої лікарні у Миколаєві).  

Загалом Екоклуб отримав більше 380 запитів від українських громад на встановлення СЕС. Ми шукаємо кошти та партнерів для втілення проєктів, допомагаємо громадам розробляти необхідну для реалізації проєктів документацію (акти обстежень, техніко-економічні обґрунтування, проектно-кошторисну документацію). 

Більше про проєкт “Сонячна допомога Україні”.