Лікарня у Чорткові працює незалежно від відключень електрики завдяки сонячній електростанції – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Лікарня у Чорткові працює незалежно від відключень електрики завдяки сонячній електростанції

Лікарня у Чорткові працює незалежно від відключень електрики завдяки сонячній електростанції

У Чортківській центральній міській лікарні встановили сонячну електростанцію (СЕС). Її потужність – 50 кВт. Вона працює у парі з акумуляторами, що накопичують вироблену електроенергію. Станція гарантуватиме закладу більшу енергетичну безпеку: під час відключень електрики пацієнти продовжуватимуть отримувати послуги. 

Протягом року лікарню відвідують більше 200 тисяч пацієнтів, а персонал проводить у середньому 300 операцій. 

«Лікарня не може функціювати без стабільного електропостачання. Окрім великого дороговартісного обладнання мусять працювати і кардіомонітори, апарати штучної вентиляції легень, наркозні станції під час оперативних втручань. СЕС гарантує більшу енергетичну безпеку, ми впевнені, що електроенергія не зникне під час критичних ситуацій»,  – Ростислав Шульський, директор Чортківської центральної міської лікарні.

Проєкт в межах програми «Світло для лікарень» втілив благодійний фонд Yellowblue Force Foundation завдяки фінансовій підтримці Citi Ukraine, супроводжувала встановлення електростанції громадська організація «Екоклуб». Допомогу та підтримку в координації цього проєкту здійснювало Міністерство охорони здоровʼя України. Вартість сонячної електростанції з акумуляторами – більше двох мільйонів гривень.

«Від початку повномасштабного вторгнення народ України, включно з нашою командою, переживає найcкладніший час у своєму житті. У Citi Ukraine ми вважаємо, що надзвичайно важливо підтримувати громаду, в якій ми живемо та працюємо, наскільки це можливо. Ми прагнемо виконувати свою роботу та плануємо допомогати і в майбутньому», – говорить  Александр МакУортер, Голова ПравлінняАТ “Сітібанк”.

«В умовах сьогодення підтримка медичних закладів є надзвичайно важливою, оскільки навіть хвилина відсутності електроенергії може вартувати людині життю. Наша мета – зробити усе можливе аби забезпечити стабільну та безперебійну роботу якомога більшої кількості лікарень в Україні», – Юлія Данищук, керівниця програми «Світло для лікарень» БФ YellowBlue Force Foundation.

Робота СЕС уже допомагає економити кошти громади. За тарифом 2024 року муніципалітет збереже близько пів мільйона гривень у рік. Зараз у лікарні будують нове реабілітаційне відділення, у планах – збільшити діючу сонячну електростанцію.

«Ми одна з чотирьох громад, яка у 2014 році заявила про амбітну мету – до 2050 року перейти на використання 100% відновлюваних джерел енергії. Зараз це особливо актуально, і ми бачимо на прикладах вже втілених проєктів, які підвищують нашу енергетичну безпеку. Минулоріч на даху лікарні ми встановили станцію, потужністю 22 кВт: її робота показала перші результати і ми продовжуємо масштабувати цей проєкт», наголосив Володимир Шматько, міський голова Чорткова.

На цьому у Чорткові не зупиняються: протягом року громада планує обладнати сонячними електростанціями два дошкільних заклади та реабілітаційний центр.

«Кожна друга громада розуміє важливість забезпечення критичної інфраструктури альтернативними джерелами. Це не лише підвищить їхню енергетичну безпеку в умовах відключень, а й допоможе зберігати бюджетні кошти, які можна використати на інші енергоефективні проєкти. У планах цьогоріч встановити більше 30 СЕС», – Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб».