У Рогатинській громаді встановили сонячну електростанцію (СЕС). Вона підвищить надійність очищення стоків та стабільність водопостачання для більше ніж восьми тисяч споживачів.
Потужність електростанції – 36,2 кВт, а ємність акумуляторів – 40,8 кВт*год. Кошти отримали в межах проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України», що виконує GIZ за дорученням уряду Німеччини. Супроводжувала встановлення громадська організація «Екоклуб». Вартість СЕС – 2,3 мільйони гривень.
Торік підприємство працювало за складних умов. Під час тривалих вимкнень електроенергії біологічне очищення стічних вод припинялося, а опісля його важко відновлювали. У випадку відключень СЕС живитиме необхідне обладнання, що очищує стічні води, протягом години.
«Блекаути змусили нас замислитися над переходом на відновлювані джерела енергії. Ми вже досягли економії енергоресурсів на рівні 30% завдяки оновленню обладнання, заходів із енергозбереження, але цього недостатньо. Сонячна електростанція — це наступний важливий крок до енергетичної безпеки нашого водоканалу», — розповідає Ігор Залипко, головний інженер ДП «Рогатин-Водоканал».
За попередніми розрахунками, станція генеруватимепонад 38 тисяч кВт*год електроенергії на рік. Водоканал економитиме на платі за електроенергії майже 250 тисяч гривень щорічно.
«Війна та обстріли постійно загрожують критичній інфраструктурі, зокрема водопостачанню. Встановлення СЕС є важливим вкладом в енергетичну незалежність та підвищення надійності роботи об’єктів водоканалу», – зазначає Андрій Рижан, директор ДП «Рогатин-Водоканал».
«У майбутньому плануємо масштабувати проєкт, встановити додаткові сонячні панелі на водозаборі. Це зменшить тариф на водопостачання та покращить якість послуг», – додає Ігор Залипка.
Проєкт «Відновлювані джерела енергії для стійкої України» виконує GIZ за дорученням уряду Німеччини.