Екоклуб подав касаційну скаргу до Верховного Суду у справі з Кроноспаном – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Екоклуб подав касаційну скаргу до Верховного Суду у справі з Кроноспаном

Екоклуб подав касаційну скаргу до Верховного Суду у справі з Кроноспаном

Екологічна громадська організація “Екоклуб” звернулася до Верховного Суду за захистом свого права на свободу слова у справі Кроноспану

24 лютого Екоклуб подав касаційну скаргу до Верховного Суду, в якій просить суд захистити своє право вільно поширювати критичні зауваження до будівництва деревообробного заводу Кроноспан та скасувати рішення попередніх інстанцій.

Основні підстави скарги Екоклубу до Верховного суду

На нашу думку, рішення господарських судів є незаконними, ними були порушені конституційні права Екоклубу щодо свободи поширення своїх зауважень, наданих в процесі оцінки впливу на довкілля. Ми також вважаємо, що цими рішеннями було порушено Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Оргуську конвенцію, зокрема через переслідування та утиски в процесі участі громадськості в рамках оцінки впливу на довкілля. У касаційній скарзі ми просимо суд захистити наші права та передати справу на новий розгляд.

Передісторія:

Влітку 2019 року у рівненських ЗМІ з’явилися повідомлення про наміри будівництва деревообробного заводу ТОВ “Технопривід Інвест Груп” (зараз ТОВ “Кроноспан Рівне”) у с. Городок, що поблизу Рівного. Місцеві громади були стурбовані можливими шкідливими викидами, близькістю підприємства до будинків та непрозорістю перемовин влади та звернулися за підтримкою до Екоклубу.  Екоклуб проаналізував звіт з ОВД та надав і оприлюднив свої коментарі. 

У лютому 2020 року представники Кроноспану подали позов до Екоклубу за шкоду діловій репутації через поширення інформації про екологічні наслідки будівництва планованого заводу, який було задоволено судом, а нещодавно залишено без змін і в апеляційній інстанції. 

Постанова апеляційного суду у справі  918/132/20 

За коментарями та додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Мулявка, прессекретарка ГО “Екоклуб”,

Тел.: 067 363 40 97,

Ел. пошта: press@ecoclubrivne.org