У Млинові теплішає від енергозбереження – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Млинові теплішає від енергозбереження

ПРЕС-РЕЛІЗ
У Млинові теплішає від енергозбереження

16 грудня 2011р. директорів шкіл Млинівського району та працівників відділів освіти Рівненської області зібрав разом семінар з енергозбереження. Захід був організований Рівненською ММГО «Екоклуб» в рамках проекту «Мала енергоефективність з великим можливостями», що реалізувався у Млинівському державному технікуму ветеринарної медицини. Проект був підтриманий Програмою малих грантів Глобального екологічного фонду, що впроваджується Програмою розвитку ООН. У рамках проекту було реалізовано цілий ряд заходів, направлених на підвищення ефективності використання енергії у бюджетних установах. Зокрема, утеплено вікна двох гуртожитків технікуму, видано два посібники з енергозбереження, встановлено інформаційний куточок з енергоефективності та впроваджено заходи з енергозбереження у п’яти школах Млинівського району.
Директор технікуму Яцкевич В’ячеслав Романович після впровадження проекту сподівається на подальшу співпрацю: «Ми дуже задоволені реалізацією такого масштабного проекту. 500 утеплених та відремонтованих вікон суттєво покращили умови проживання студентів. А зменшення витрат на опалення, за умов дорожчання газу, просто неоціненна допомога».

Посібник «Енергозбереження в Україні: правові аспекти і практична реалізації», який поширюється серед усіх органів місцевого самоврядування в Україні, презентували його автори – Мар’яна Приступа та Мар’яна Булгакова. Директор громадської організації «Правова аналітика» зі Львова пані Мар’яна Булгакова наголосила: «В Україні існує доволі розвинена законодавча база з енергозбереження, проте її втілення ускладнене через брак фінансування та відсутність ініціативи зі сторони відповідальних органів влади». Виступ пані Мар’яни Приступи, начальника відділу енергоменеджменту м. Львова, був присвячений впровадженню органами місцевого самоврядування системи енергоменеджменту. Зокрема вона зазначила: «Реалізація заходів з енергоефективності повинна починатись з впровадження системи енергоменеджменту. Без цього будь-які заходи у даній сфері втрачають ефективность. Крім того, наявність такої системи – це основна передумова для залучення коштів з позабюджетних фондів».

В рамках проекту Екоклуб провів конкурс серед бюджетних установ Млинівського району Рівненської області на найкращі проекти з енергозбереження. Переможцями стали п’ять шкіл, заходи у яких були реалізовані. «Ми раді, що нам нарешті вдалось замінити стару електроплиту у шкільній кухні. Адже стару доводилось тримати ввімкненою весь день» – повідомив директор Млинівської школи №2 Яковець Сергій Миколайович.

Ілля Єременко з Екоклубу розповів про метод комплексного утеплення вікон, який був використаний у гуртожитках. За цим методом Екоклуб працює більше 15 років і утеплив більше 20 соціальних об’єктів. Суть його полягає у відновленні ненових дерев’яних вікон шляхом встановленні спеціальної ущільнюючої стрічки між стулками та коробкою та ліквідації дрібних шпарин під склом. «Використання цієї технології має як фінансові, так і ергономічні переваги. Адже це у 10-15 разів дешевше від нового вікна, при цьому необхідна вентиляція приміщень зберігається. Це, у свою чергу, не викликає утворення конденсату, розвитку плісняви та грибка» – повідомив Ілля.

Завершуючи семінар, Голова ради ММГО «Екоклуб» Андрій Мартинюк підсумував: «Держава повинна на практиці звернути увагу на розвиток енергоефективності. Це не нормально, коли утеплення бюджетних споруд більш потрібно іноземним фондам, наприклад, ГЕФ ПРООН, ніж нашому уряду. Зараз відсутні стимули для енергозбереження у бюджетних установах. Своїми діями ми сподіваємось змінити це і створити мотивацію до енергозбереження».

Контакти:
Ольга Лящук
м. Рівне, вул. Лісовської, 5
тел/факс +38 (0362) 26 78 91
Для листів: Рівне, 33023 а/с 73
E-mail: office@ecoclubrivne.org