У сільській школі на Волині гарячу воду отримують завдяки сонячній енергії – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У сільській школі на Волині гарячу воду отримують завдяки сонячній енергії

Навіть у кліматичних умовах Волині енергія сонця може зробити життя людей більш комфортним. У школі смт. Колки Маневицького району Волинської області учні та вчителі зможуть приймати теплий душ завдяки саморобному сонячному колектору. Ініціатор встановлення цього колектору, Громадська організація «Екоклуб», пропонує усім зацікавленим ефективно використовувати сонячну енергію, використовуючи доступну кожному технологію, яку поширюють природоохоронці.

Сонячний колектор площею 4 м.кв., встановлений на даху колківської школи в рамках проекту «Увімкни сонце – живи комфортно», забезпечує гарячу воду для душових кімнат шкільного спортзалу. Минулої осені сонячну установку власноруч збудували учасники тренінгу зі встановлення та використання сонячних колекторів під керівництвом досвідченого конструктора проекту Віталія Шрамка. Завдяки цій установці учні та вчителі матимуть теплу воду 7 – 8 місяців на рік. Подібну систему він встановив і у своїй приватній садибі в селі Копилля.

«Такий колектор може зробити кожен, – розповідає майстер Віталій Шрамко. – Крім цієї школи, подібні установки ми виготовили для дитячого садочку у Маневичах, нещодавно для Стрийського аграрного коледжу, а лише півтора роки тому я змайстрував свій перший сонячний колектор батькам у приватну садибу. Взимку він може підігріти воду до 40 градусів у сонячний день, а в теплу пору ми взагалі не витрачаємо електроенергію для нагріву води».

prestur2

«Ми навчаємо людей застосовувати прості та доступні технології використання сонячної енергії, такі як: сонячний колектор для нагріву води, сонячна сушарка, сонячна система опалення тощо, – розповідає керівник проекту від ГО «Екоклуб» Оксана Майборода. – Такі установки можна виготовити самостійно, це не потребує спеціальних знань, коштує дешево, допомагає економити енергоресурси та гроші, а також зменшує негативний вплив на довкілля. У Європі визнано, що відновлювальні технології, в яких застосовується сонячний нагрів, є найбільш ефективними.

Маневицька районна влада з радістю відгукнулася на ініціативу Екоклубу впроваджувати сонячні технології. Голова Маневицької районної адміністрації Микола Миронюк запропонував виготовити сонячний колектор для школи в смт. Колки, на що її директор Віталій Котиленець одразу погодився.

Досі школа не мала фінансової спроможності забезпечити гарячу воду, тому душові кімнати спортзалу були довгий час закриті. Тепер школа має безкоштовну гарячу воду від сонця, залишилось лише облаштувати душові кімнати, які через довгий час «простою» потребують ремонту.

Екоклубівці впевнені, що практична демонстрація сонячних колекторів дозволяє людям пересвідчитися у ефективності та доцільності застосування такої технології. Вони безкоштовно надають усім зацікавленим інструкції та рекомендації зі встановлення сонячних колекторів.

Презентація сонячного колектору у Колках організована в рамках проекту «Увімкни сонце – живи комфортно», що реалізується в Україні та Грузії з 2011 року за сприяння Міжнародної організації «Жінки в Європі за спільне майбутнє» та фінансової підтримки Європейського Союзу.

prestur1

За додатковою інформацією звертайтеся:

Святослав Клічук, прес-секретар ГО “Екоклуб”, 050-548-88-38, press@ecoclubrivne.org
Оксана Майборода, керівник проекту “Увімкни сонце – живи комфортно”, 067-363-62-26, oksana@ecoclubrivne.org