У Шепетівському НВК №1 почали роздільно збирати сміття – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Шепетівському НВК №1 почали роздільно збирати сміття

12 урн для збору використаного паперу були розставлені в рекреаціях школи поруч зі звичними для всіх смітниками. Дві урни для PET-пляшок були встановлені у їдальні. Надалі школа буде самостійно збирати, акумулювати та здавати макулатуру і РЕТ-пляшки. Зібрані кошти планують використовувати на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності закладу. 

6 жовтня ініціатор проекту “Розділяй сміття змалечку!” Павло Котенко провів презентацію ініціативи серед учнів 5-11 класів та вчителів школи. Активіст розповів, що ідея влаштувати роздільний збір сміття виникла давно, ще під час його навчання в Японії. У цій країні сортування сміття для кожного її жителя є звичною справою.

“У Японії як у школі, так і в університеті навчають системі роздільного збору відходів, показують повний цикл їх переробки, – розповів Павло. – Думаю, що з першого дня школярі не привчаться розділяти сміття, але потроху це буде входити у звичку. Очікую, що в своїх сім’ях школярі також почнуть розділяти можливі відходи, привчати до цього батьків, адже нічого складного в цьому немає”.

Школярі та адміністрація закладу на пропозицію збирати макулатуру і РЕТ-пляшки окремо відреагували з цікавістю, запевняють, що ідею підтримають. Організатори ініціативи Павло Котенко, Ольга Підмогильна, Катерина Мітюк, Вадим Гудима та Віктор Балюк тепер замислились про введення такої практики і в інших школах міста, враховуючи досвід, побажання та результати нововведень початкового проекту.

Довідково:

*Шепетівський НВК №1 входить в перелік шкіл сталого розвитку. Учні  4, 8 та 9 класів цього навчального закладу мають спеціалізовані уроки із вивчення методів енергозбереження та раціонального використання ресурсів .

**Проект “Розділяй змалечку!” отримав фінансову підтримку від Екоклубу у розмірі 1000 гривень . Ідея була визнана кращою серед інших учасників конкурсу міні-грантів від Екоклубу. Маєте цікаві ідеї та готові взятися за їх реалізацію? Опишіть їх нам і, можливо, саме ваша ініціатива отримає наступний міні-грант від Екоклубу!

 

DSCF6090 DSCF6088 DSCF6074

За детальнішою інформацією, будь ласка, звертайтеся:

Інна Белаш, прес-секретар ГО “Екоклуб”

Тел.: 067 363 40 97

E-mail: press@ecoclubrivne.org