Членство у громадській організації — це можливість бути долученим до реформ захисту довкілля, бути частиною розвитку демократичного суспільства, реалізувати власні ідеї. Ставши членом екологічної громадської організації, своїми ініціативами ви можете впливати на покращення довкілля, підтримуючи таких ГО.
У деяких організаціях є можливість участі у міжнародних програмах волонтерства, навчаннях (тренінгах, таборах, майстер-класах тощо) та доступ до офісних ресурсів. Організації також можуть пропонувати знижки у партнерів, клубні карти лояльності та сувенірну продукцію.
Зараз у США функціює приблизно 1.5 мільйона громадських організацій. Простий розрахунок показує, що на 130 американців припадає одна громадська організація. (У Білорусі, до прикладу, 1 громадська організація на 9 000 жителів країни). Загалом у «третьому секторі» США працює 7 млн людей. Це більше, ніж в урядових установах. У Японії в недержавних організаціях працює близько 4 млн людей, у Німеччині, Англії, Франції — по 1 млн людей. У середньому «третій сектор» формує близько 3,4 % робочих місць.
Цікаво, що 230 000 жителів Швеції є членами шведської організації SSNC (Swedish Society for Nature Conservation). А історія діяльності деяких природозахисних організацій Нідерландів налічує понад 100 років! Тож бачимо, що громадські організації активні та популярні закордоном. Ба більше, наявність різного роду громадських об’єднань, які борються за власні цінності, і є першопричиною успіху демократії в країнах Заходу. Звдяки небайдужим громадянам, які своїми членськими внесками фінансують роботу громадських організацій, вони працюють задля збереження довкілля, подолання бідності чи гендерної нерівності, захисту прав людини та інших важливих проблем.
Щодо України, то на 2018 рік тут зареєстровано 81 598 громадських організацій (у середньому, 1 організація на 541 жителя.) Зараз майже всі вони фондуються закордонними чи державними, місцевими грантами. Підтримка громадських організацій – це підтримка розвитку демократичного ладу в країні, тому ми закликаємо українців долучатися до місцевих ініціатив, які діють для місцевого розвитку.
Прихильником яких екологічних організацій можна бути?
– Звісно, Екоклубу! Понад 20 років ми працюємо задля збереження довкілля. Більше 15 із них – у сфері енергозбереження, адже саме енергетика найбільш згубно впливає на довкілля. Ми віримо, що природа є цінністю сама по собі, незалежно від практичної користі для людини.
Нещодавно у нас з’явилися нові напрямки діяльності: моніторинг якості повітря та оцінка впливу на довкілля, яку проводять перед будівництвом потенційно небезпечних для довкілля об’єктів. Щоб стати нашим членом необхідно: сповідувати цінності Екоклубу, написати заяву про членство. Заява та деталі за цим посиланням.
– Екодії, яка об’єднує експертів та активістів навколо ідеї збереження довкілля. Екодія відстоює перехід на відновлювані джерела енергії і згортання вугільної та атомної енергетики, зменшення негативного впливу агропромисловості на довкілля шляхом впровадження сучасних екологічних норм.
Член/членкиня Екодії ухвалює найважливіші рішення у житті організації, запрошується на внутрішні заходи та святкування, раз на рік бере участь у загальних зборах з правом голосу, може висувати та висуватися на посаду члена чи голови Правління, сплачує річний внесок – 500 грн/. Деталі за цим посиланням.
– Українського товариства охорони птахів, яке з 1994 року активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів та їхніх природних середовищ існування. Членство в ТОП це: 4 журнали “Птах” на рік + приємні бонуси у вигляді визначників та інших матеріалів; іменний членський квиток; фінансова підтримка природоохоронної та просвітницької роботи. Щоб стати членом ТОП потрібно заповнити анкету за цим посиланням і сплатити річний внесок – 25 грн.
Які ще організації можна підтримати?
– Українську природоохоронну групу, яка створює нові заповідні території, працює над покращенням законодавства, виявляє випадки незаконного знищення природи, веде просвітницьку роботу. Підтримати можна за цим посиланням.
– Всесвітній фонд природи WWF — одну з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі. Займається в Україні охороною осетрів, збереженням великих хижаків, протидіє нелегальним рубкам, а ще має кампанію, націлену на збереження пралісів в Україні! Підтримати можна за цим посиланням.
– Екологічні – громадську ініціативу, яка створила у Рівному першу станцію сортування сміття. Підтримати можна за цим посиланням.
– Сад історій – ініціативу, що має на меті озеленення Рівного, шляхом висадки дерев рівнянами до пам’ятних дат в їхньому особистому житті (до прикладу, одруження, народження дітей, річниці тощо) або житті міста. Також вони сприяють у тому, щоб у Рівному було більше якісно висаджених та доглянутих дерев. Підтримати можна тут.
– Батарейки, здавайтеся! – єдину громадську організацію в Україні, яка налагодила механізм переробки батарейок на заводі із переробки батарейок GreenWEEE у Румунії. Також вони пропагують культуру належної утилізації небезпечних побутових відходів в Україні. Підтримати тут.
– Плато – громадську організацію, яка прагне, щоб у Львівській громаді мешканці та мешканки брали участь в адаптації міста до зміни клімату. Плато разом із іншими громадськими організаціями створили Каталог природоорієнтованих рішень – 25 ідей, що стануть корисними для адаптації урбанізованого простору до наслідків кліматичної зміни. Підтримати можна за цим посиланням.
– Рівненський Міський палац дітей та молоді – комунальний заклад, у якому здійснюють професійне навчання з основних напрямків позашкільної освіти, діють гуртки, профільні школи тощо. До прикладу, екологічний центр ПДМ, який виховує орнітологів, дослідників річок, спеціалістів зі сталого розвитку, управлінців молодіжними екологічними проєктами, постійно потребує різну канцелярію. Контакти ПДМу шукайте тут.
Додамо, що перелік громадських організацій, зазначених вище, не вичерпний. Якщо хочете дізнатися, які ж ГО діють у вашій місцевості, шукайте їх за цим посиланням.