Активісти та держслужбовці об’єдналися заради впровадження директив ЄС – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Активісти та держслужбовці об’єдналися заради впровадження директив ЄС

Діяльність робочої групи, сформованої з експертів, активістів неурядових громадських організацій та представників влади із 15-ти міст України, сприятиме врахуванню вимог Енергетичного Співтовариства у місцевій та національній енергетичній політиці, а також їх ефективному виконанню.

Приєднавшись до Енергетичного Співтовариства Україна отримала ряд зобов’язань щодо реформування енергетичного сектору. Серед них імплементація у законодавство директив з енергоефективності, що створить нові умови енергоспоживання приватних квартир, будинків та бюджетних закладів.

Однією із перешкод на шляху якісного впровадження вимог ЕС є недостатня поінформованість урядом виконавців щодо нових правил енергетичного сектору та можливостей реформованого енергетичного ринку (використання механізмів ЕСКО, зразкових державних закупівель, енергетичних сертифікатів, інспектування систем опалення та вентиляції та ін). Виконавці також не беруть участь у розробці законопроектів, саме тому прийняті закони часто стикаються з несприйняттям та неякісним виконанням, вважають одні з ініціаторів створення Робочої групи по впровадженню вимог Енергетичного Співтовариства, представники громадської організації «Екоклуб».

«Без активної діяльності та підтримки місцевих чиновників про якісне реформування енергетичної галузі не може йтися. Лише їх навчання та участь у формуванні державної політики може забезпечити перехід на сучасні моделі управління», – переконаний Ілля Єременко, експерт Екоклубу з енергозбереження, що надалі буде координувати роботу групи. «Ми очікуємо, що завдяки спілкуванню з державними службовцями, нові закони стануть більш зрозумілими їх виконавцям, а їхнє впровадження стане ефективнішим».

«На мою думку, для ефективного вирішення існуючих проблем ми маємо працювати разом. Приклади міст, таких як Вінниця, показують, що сильна громада – це запорука успіху всієї держави», – наголосила Марія Дружиніна, радник Вінницького міського голови, координатор з енергоефективності, котра увійшла до робочої групи.

Презентації з тренінгу:

Довідково: Робоча група утворилася після тренінгу «Впровадження директив Енергетичного співтовариства: локальний контекст». Захід, що проходив 14-15 травня у м. Київ, організований громадською організацією «Екоклуб» у співпраці з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні, Фонду імені Гайнріха Бьолля та коаліцією “Енергетичні реформи”.

 • DSC_0723   DSC_0843DSC_0779DSC_0789 

   

   

   

  За детальнішою інформацією звертайтеся:

  Ілля Єременко,

  Координатор проектів з енергозбереження в Екоклубі,

  Тел.: 0634835122

  E-mail: illia@ecoclubrivne.org

  http://ecoclubrivne.org/