ЄБРР виділив 10 млн. дол. на розвиток енергозбереження в Україні – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

ЄБРР виділив 10 млн. дол. на розвиток енергозбереження в Україні

УНІАН. Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть компанії “Енергетичний альянс” кредит у розмірі 10 млн. дол. на розвиток енергозберігаючих технологій в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, кредитну угоду підписали сьогодні в Києві директор ЄБРР в Україні Камен Захарієві керівник компанії Максим Буртовой.

За умовами договору, 5 млн. дол. ЄБРР надасть із власних кредитних коштів, решту 5 млн. виділить австрійський банк Raiffeisen у формі синдикованого кредиту. За словами директора представництва ЄБРР в Україні, кредит надається строком від 6 до 8 років із “значним” пільговим періодом.

Він не уточнив, під який відсоток видається кредит.

К.Захарієв назвав “дуже важливим” реалізацію подібного проекту, який дасть змогу підвищити ефективність енерговикористання в Україні, економіка якої сьогодні є надзвичайно енергоємною.

Присутній на церемонії голова Державного комітету з енергозбереження України Юрій Шульга відзначив, що Україна за рахунок запровадження енергозберігаючих технологій може майже повністю компенсувати залежність від енергоносіїв, що імпортуються. За його даними, втрати країни при виробництві і передачі електроенергії сьогодні становлять 48%, що майже рівносильне обсягам додаткового імпорту носіїв енергії.

М.Буртовой повідомив, що його компанія має намір запроваджувати проекти когенерації і виробітку електроенергії для промислових підприємств, що дозволить їм підвищити конкурентоспроможність. За оцінками директора компанії “Енергетичний альянс”, компанії за 10 років за рахунок цих проектів зможуть заощадити 25% вартості електроенергії.

Довідка УНІАН. Компанія “Енергетичний альянс” – перша в Україні приватна енергосервісна компанія. Акціонери компанії – міжнародний Фонд Western NIS Enterprise Fund, Гостомельський склозавод і українська енергетична інжинірингова компанія “Турбо-Спектр”.