Поїздка в заказник «Квітуча гора» від 17 березня – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Поїздка в заказник «Квітуча гора» від 17 березня

Поїздка розпочалася із відвідування сільського голови с.Мильча Дубенського району – Міщука Юрія Пилиповича.  Виявляється, що він мало поінформований про планове будівництво повітряної лінії електропередач (ЛЕП) 330кВ «Луцьк північна-Тернопіль». Зі слів пана Юрія, представники Укренерго приїжджали і  розповідали про будівництво ЛЕП лише в загальних рисах. Як здійснюється компенсація за вилучені землі, які права мають землевласники, якою повинна бути  безпечна відстань до житлової забудови – ця інформація з наших вуст була для сільського голови новою. У кабінеті Юрія Пилиповича ми також зустрілися із працівником Обленерго, котрий висловив сумнів про доцільність будівництва нової ЛЕП паралельно існуючій, адже в цьому випадку до санітарно-захисної зони може потрапити житлова забудова села Мильча.

Після наших коротких роз’яснень про права і обов’язки землевласників та опрацювання картографічного матеріалу, голова провів нас до однієї із трьох частин заказника «Квітуча гора», що може ймовірно постраждати від будівництва згаданої ЛЕП. Далі використовуючи навігатор ми пройшли пішки біля 15км. Оглянули всі три частини заказника та прилеглі до них території. Значна наша увага була приділена тому, як уже існуюча лінія впливає на стан заказника.

У результаті цього обстеження території заказника та прилеглої місцевості нами було встановлено наступне:

  1. Існуюча ЛЕП 750 кВ перетинає територію заказника у двох місцях.
  2. Одна група опор існуючої ЛЕП 750 кВ знаходиться в межах території заказника.
  3. У двох місцях проходження існуючої ЛЕП 750 кВ через територію заказника помітні сліди розчистки в межах санітарної зони.
  4. Одна із ділянок заказника межує із санітарно-захисною зоною діючої ЛЕП.

У звіті про обсяги робіт за об’єктом «Будівництво ПЛ 330 кВ Луцьк північна – Тернопільська з реконструкцією ПС 330 кВ «Луцьк північна та ПС 330 кВ «Тернопільська», що був  поданий Укренерго, ці аспекти не було враховано!

Наші побоювання, що Укренерго не орієнтується у межах заказника і місцях можливого перетину ПЛ заказника, справдилися. У звіті йдеться тільки про одну ділянку, яку планують пройти над заказником у повітрі. Насправді таких ділянок щонайменше дві. Опори діючої ЛЕП 750 кВ вже розташовані в межах заказника і це ніде не відображено в звіті. Характер рослинності теж не відповідає дійсності! На фото чітко видно, що уздовж існуючої  ЛЕП 750 кВ здійснюється санітарна вирубка згідно з вимогами до експлуатації таких об’єктів. Тому можемо припустити, що така ж вирубка матиме місце і при прокладанні нової ЛЕП 330 кВ, що є неприпустимим відповідно до чинного природоохоронного законодавства.  Важко уявити, якої висоти мають бути електричні опори, щоб не пошкодити 10-12 метрові дерева.

Посилання на звіт Укренерго

Лист для Укренерго із врахуванням матеріалів досліджень

Залучений фахівець-ботанік – кандидат білогічних наук, доцент кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Національного університету водного господарства та природокористування Володимирець Віталій Олександрович, подає наступний висновок:

«Враховуючи близьке розташування території заказника щодо існуючої високовольтної лінії електропередач, наявної поряд житлової зони, складний рельєф, вважаємо недоцільним паралельне прокладання нової лінії. Пропонується нову лінію прокладати збоку (ліворуч або праворуч) від існуючої на відстані 3-5 км».

КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИРОДНО-ЕКОЛОГІЧНИХ УМОВ ТЕРИТОРІЇ БОТАНІЧНОГО ЗАКАЗНИКА МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ “УРОЧИЩЕ «КВІТУЧА ГОРА» на 17 сторінках, складена Володимирцем В.О., знаходиться тут.

IMG_0029 IMG_0031 IMG_0062 IMG_0072

 

 

 

 

 

 

 

 

Статті подібної тематики:

Заказники не постраждають, а селяни отримають виплати?

“Укренерго” ігнорує звернення громадськості?

Тероризм у атомній енергетиці