Жителів Рівненської територіальної громади запрошують обговорити проєкт концепції “Зелені коридори Рівного” – стратегічного курсу для розвитку зеленого міста на наступні 10-15 років. Публічна консультація триватиме до 16 серпня і усі бажаючі можуть долучитися до заходів та процесу обговорення.
Зелені коридори – це об’єднані в єдину мережу всі парки, ліси, загальнодоступні водойми, сади, які поєднують всі райони міста дружніми до довкілля, пішоходів та велосипедистів шляхами. Їх основні принципи – неперервність, безбар’єрність і безпека. Ознайомитися із концепцією зелених коридорів у Рівному можна тут: https://cutt.ly/qmzkRMa
Надати свої пропозиції, ідеї та зауваження в анкеті за посиланням: https://cutt.ly/FmvsHGt
Ініціатори публічної консультації: РОО ВГО “Громадянська мережа “ОПОРА”, Громадська організація “Екоклуб”, Громадська організація “Клуб історичної реконструкції “Оствиця” у партнерстві з громадською ініціативою “Сад історій у Рівному”.
Активісти наголошують, включення в обговорення щодо влаштування зелених коридорів у Рівному усіх зацікавлених сторін вкрай важливе. Для цього планують інформаційну кампанію, зустрічі із депутатами міської ради та жителями громади, опитування, презентації про сталу мобільність, відновлення та розвиток рекреаційних зон, місцеве біорізноманіття та природоорієнтованні рішення для адаптації міста до зміни клімату.
Анонси цих заходів можна відслідковувати на сторінці ініціативи у Фейсбуку: https://www.facebook.com/trailgreen
Деталі:
Кожне місто має парки, сквери, зелені зони, більшість поєднано з наявними водоймами ріками, ставками. Це все є основою, каркасом, для стратегічного просторового планування та розробки концепції розвитку зелених зон. Поки що українські міста тільки починають думати як об’єднати усі зелені зони в єдину мережу.
Зелені коридори – це зручні та комфортні шляхи для пересування людей містом, це ще й вагомий адаптаційний захід до зміни клімату. Кліматичну кризу вже відчувають жителі українських міст: аномальна спека, довгі посушливі періоди, зима без снігу, зливи, під час яких за кілька годин може випасти місячна норма опадів, поширення шкідників та небезпечних інвазійних рослин тощо. Якісне міське озеленення допомагає містам адаптуватися до цих змін.
Більше про особливості влаштування зелених коридорів за кордоном та в Україні: https://ecoclubrivne.org/green_links/