17 травня 2004 року, людство зробило ще один великий крок на шляху до припинення і повернення назад процесу отруєння глобальних екосистем і населення Землі – в цей день набрала чинності Стокгольмська конвенція про стійки органічні забруднювачі (СОЗ). Це перша міжнародна угода, яка націлена на припинення виробництва і використання 12-ти хімічних сполук – “брудної дюжини”. СОЗ та інші стійкі токсичні сполуки наносять значну та тривалу шкоду здоров’ю людей та екосистемам. Вони приводять до порушення репродуктивної, гормональної та імунної систем; онкологічних захворювань, природжених дефектів та порушення розвитку. СОЗ здатні до міграції на значні відстані та можуть бути виявлені в живих організмах далеко від місць їхнього виробництва і застосування.
Уряд України вже здійснив перший крок у напрямку досягнення цих цілей шляхом підписання Стокгольмської Конвенції про СОЗ повноважними представниками країни 23 травня 2001 року.
Нині представники екологічних НУО України закликають Верховну Раду України ратифікувати Стокгольмську Конвенцію; продемонструвати світу, що її діяльність у напрямку до вирішення проблем контролю за токсичними хімікатами буде тривати; об’єднати спільні зусилля на досягнення такого стану світу, при якому ці токсичні хімічні сполуки більш не забруднюватимуть наше довкілля, не отруюватимуть нашу їжу, наші тіла та життя майбутніх поколінь