Загроза глобального потепління стає все більш очевидною – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Загроза глобального потепління стає все більш очевидною

Учені стверджують, що погроза глобального потепління на планеті стає все більш очевидною.

Опубліковані дані про вміст парникових газів в атмосфері змушують учених робити невтішні висновки: вміст газів не просто зростає, за останні два роки збільшуються й темпи їх приросту. Це, головним чином, стосується вимірів рівня вуглекислого газу.

Нові дані були отримані з лабораторії “Мауна Лоа”, розташованої на Гаваях, що відноситься до Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA). Середній рівень вуглекислого газу у 2003 році склав 376 частин на мільйон, що означає ріст на 2,5 одиниці. З 2001 по 2002 року вміст цього газу виріс на таку ж величину.

Стійка за останні два роки тенденція підвищення рівня парникових газів в атмосфері планети насторожує дослідників, адже за останні десятиліття рівень у середньому збільшувався на 1,5 одиниці в рік. Про це розповів Пітер Тенс, науковий керівник лабораторії NOAA з моніторингу і вивчення погоди.

Експерти заявляють, що нічого несподіваного в нових даних немає. “Ми збільшували викиди парникових газів з 1990 року, і про це прискорення ми знали і чекали його”, – відзначив Девід Вайнер, експерт по змінах клімату з Університету Західної Англії. Деякі звертають увагу на те, що навіть стабільне збільшення протягом двох років не свідчить однозначно про загальну тенденцію.

За даними Міжурядової комісії із змін клімату, якщо не спрямовувати зусилля на стримування викидів парникових газів, до 2100 року їхній рівень буде складати від 650 до 970 частин на мільйон, що призведе до підвищення середньої температури на шість градусів у порівнянні з рівнем 1990 року.

За матеріалами Mednovosti