Набрала чинності Стокгольмська Конвенція по СОЗ

17 травня 2004 року, людство зробило ще один великий крок на шляху до припинення і повернення назад процесу отруєння глобальних екосистем і населення Землі – в цей день набрала чинності Стокгольмська конвенція про стійки органічні забруднювачі (СОЗ). Це перша міжнародна угода, яка націлена на припинення виробництва і використання 12-ти хімічних сполук – “брудної дюжини”. СОЗ та інші стійкі токсичні сполуки наносять значну та тривалу шкоду здоров’ю людей та екосистемам. Вони приводять до порушення репродуктивної, гормональної та імунної систем; онкологічних захворювань, природжених дефектів та порушення розвитку. СОЗ здатні до міграції на значні відстані та можуть бути виявлені в живих організмах далеко від місць їхнього виробництва і застосування.

Уряд України вже здійснив перший крок у напрямку досягнення цих цілей шляхом підписання Стокгольмської Конвенції про СОЗ повноважними представниками країни 23 травня 2001 року.

Нині представники екологічних НУО України закликають Верховну Раду України ратифікувати Стокгольмську Конвенцію; продемонструвати світу, що її діяльність у напрямку до вирішення проблем контролю за токсичними хімікатами буде тривати; об’єднати спільні зусилля на досягнення такого стану світу, при якому ці токсичні хімічні сполуки більш не забруднюватимуть наше довкілля, не отруюватимуть нашу їжу, наші тіла та життя майбутніх поколінь

Контактна інформація

Адреса:
33014, м. Рівне, вул. Степана Бандери 41, оф. 95