Витрати на енергоспоживання в бюджетних закладах України утричі більші, порівняно із європейськими країнами. Через неефективне споживання енергоносіїв, застарілу інфраструктуру та відсутність енергоменеджменту український бюджет щороку втрачає чималі суми.
Поступово ситуація змінюється: останні роками значно збільшилася кількість проектів з підвищення енергоефективності муніципальних медичних закладів, які в свою чергу підтверджують:
– скорочення споживання енергоресурсів;
– зменшення бюджетних видатків муніципалітетів на енергоресурси;
– покращення технічного стану будівель;
– комфортність перебування пацієнтів.
20-22 березня у Львові відбувся тренінг «Енергоменеджмент в лікарнях». Навчання для енергоменеджерів відбувалося протягом трьох днів, під час яких учасники не лише вивчали основи енергоменеджменту медичних закладів, в тому числі і технічні аспекти на реальних прикладах та віднаходили нові можливості фінансування енергоефективних заходів.
Однією із найцікавіших,на думку представників лікарень, є тема мотивації та залучення до ощадності всього персоналу закладу. Переважна більшість енергоменеджерів стикається з недостатнім рівнем оплати праці, що в свою чергу відзначається на компетенціях команди.
Всі презентації, що заслухались на тренінгу, можна знайти за посиланням: https://goo.gl/2YhUoh
Можна додати, що практична вправа в командах на визначення першочерговості енергозберігаючих заходів та розрахунком планової економії в умовах обмежено фінансування є хорошим прикладом кооперації, створення команди, що має головну ціль та спільно крокує до неї.
Василь Мельничук, енергоменеджер зі Збаража (Тернопільська обл.) зауважує:
«У нашій роботі ми стикаємося з обмеженістю інформації та неточністю даних про будівлі (медичні заклади). Саме ця вправа розкрила необхідність приймати рішення – брати на себе відповідальність. З одного боку, це дуже просто, оскільки це наша щоденна робота, з іншого – потрібен більш глибокий аналіз, пріорітизація енергоефективних заходів, вміння виділяти стратегічний об’єкт, над яким варто працювати, максимально залучати та використовувати кошти. Що цікаво – в команді нам вдалося зрозуміти один одного, знайти спільну ціль та вміло її комуніку вати – а це основа успіху!»
Тренінг «Енергоменеджмент в лікарнях» відбувся за співпраці ГО «Екоклуб» та GIZ в рамках реалізації проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується GIZ за дорученням уряду Німеччини.
Фото з тренінгу у Львові: https://goo.gl/kHs8NU
Корисні матеріали:
- Опитувальник Е-аудитора – https://goo.gl/CngQtL
- Онлайн курс CLEEN – http://cleenet.org/index.php/ru/onlajn-kurs/pro-onlain-kurs
- Бібліотека Екоклуб – http://ecoclubrivne.org/eco_library/
- Форма для замовлення публікацій – https://goo.gl/forms/kUSJeoPdG6jFizj73
- Посадова інструкція енергоменеджера: https://goo.gl/bLHGYv
Матеріали нормативно-правової бази:
Закон "Про енергосервіс" (11097 downloads ) НАСТАНОВА ЩОДО ПРОЕКТУВАННЯ І УЛАШТУВАННЯ ВІКОН ТА ДВЕРЕЙ (13595 downloads ) Блоки віконні та дверні полівінілхлоридні (12024 downloads ) ПРИСТРОЇ ПОВОРОТНІ, ВІДКИДНІ І ПОВОРОТНО-ВІДКИДНІ ДЛЯ ВІКОННИХ ТА БАЛКОННИХ ДВЕРНИХ БЛОКІВ (9917 downloads ) Будинки і споруди ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДБН В.2.2-10:2017 (12725 downloads ) ДБН Заклади охорони здоров'я (13236 downloads ) ДСТУ Енергетична ефективність будівель (12983 downloads ) ДСТУ Енергетичні аудити (11981 downloads ) ДБН_ОПАЛЕННЯ, ВЕНТИЛЯЦІЯ ТА КОНДИЦІОНУВАННЯ (12843 downloads ) СИСТЕМЫ ЭНЕРГЕТИЧЕСКОГО МЕНЕДЖМЕНТА Требования и руководство по применению ISO 50001:2011 (12081 downloads ) ДБН_Теплова ізоляція будівель (11914 downloads )Автор:
Сакалюк Дмитро, координатор проектів ГО «Екоклуб»?
Моб. тел. +380673634110, тел./факс +380362267891
ел.пошта: sakaliyk@ecoclubrivne.org