Позиція Ради реформ Рівного щодо зрізання дерев по вул. Петра Могили – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Позиція Ради реформ Рівного щодо зрізання дерев по вул. Петра Могили

26 березня 2019 року біля нового офісу телеканалу “Рівне 1” по вулиці П. Могили без жодного повідомлення та обговорення з рівнянами зрізали липи. Ці дерева, на наш погляд, не були хворі чи старі, ймовірно, за ними було менше помітно новий фасад будинку. Такі дії викликають лише обурення повним ігноруванням інтересів людей, і це коли вже відомі об’єктивні дані суттєвого погіршення міського озеленення в найближчі роки.

Суспільство очікує від журналістів, що вони будуть провідниками кращих цінностей. Однак, події навколо нового офісу телеканалу «Рівне 1» викликають сумніви щодо цінностей керівництва цього каналу. Вважаємо, за неприпустиме замість дорослих лип висаджувати декоративні породи дерев, що не можуть настільки ж ефективно давати затінок, абсорбувати вуглекислий газ, виробляти кисень, знижувати температуру, затримувати  і поступово віддавати вологу, та виконувати інші важливі функції.

Закликаємо телеканал проявити відповідальність за прикру помилку та виправити її  висадкою крупномірів, еквівалентних видаленим. З урахуванням того, що згідно з Програмою розвитку та збереження зелених насаджень міста Рівного на 2019-2023 роки рекомендується вздовж вулиць садити сорти великорозмірних дерев (15-25 м в дорослому віці), надаючи їм пріоритет перед декоративними (туями, кулястими кленами та ін.).

Керівництво міста, зокрема Управління ЖКГ, – оперативно оновлювати інформацію про видані дозволи на видалення дерев із зазначенням дати видачі такого дозволу, кількості дерев та їх види, точної адреси, підстави такого рішення та рекомендації щодо подальших дій (вимоги щодо заміни, сплати відновної вартості тощо). Публікувати інформацію про плановані видалення дерев заздалегідь. Під час реконструкцій та капітальних ремонтів максимально зберігати наявні насадження. У разі видалення на заміну рекомендувати висадку крупномірів. Також проводити інвентаризацію зелених насаджень до початку будівельних та ремонтних робіт на вулицях міста та після їх виконання здійснити оцінку  озеленення на відповідність проекту.

Контакти:

Наталія Холодова, голова Секретаріату Ради реформ Рівного,

Тел.: 0673636226,

Ел. пошта: natalia@ecoclubrivne.org