Енергоменеджмент в лікарнях: економія грошей та комфорт

Витрати на енергоспоживання в бюджетних закладах України утричі більші, порівняно із європейськими країнами. Через неефективне споживання енергоносіїв, застарілу інфраструктуру та відсутність енергоменеджменту український бюджет щороку втрачає чималі суми. 

Поступово ситуація змінюється: останні роками значно збільшилася кількість проектів з підвищення енергоефективності муніципальних медичних закладів, які в свою чергу підтверджують:
– скорочення споживання енергоресурсів;
– зменшення бюджетних видатків муніципалітетів на енергоресурси;
– покращення технічного стану будівель;
– комфортність перебування пацієнтів.

20-22 березня у Львові відбувся тренінг «Енергоменеджмент в лікарнях». Навчання для енергоменеджерів відбувалося протягом трьох днів, під час яких учасники не лише вивчали основи енергоменеджменту медичних закладів, в тому числі і технічні аспекти на реальних прикладах та віднаходили нові можливості фінансування енергоефективних заходів.

Однією із найцікавіших,на думку представників лікарень, є тема мотивації та залучення до ощадності всього персоналу закладу. Переважна більшість енергоменеджерів стикається з недостатнім рівнем оплати праці, що в свою чергу відзначається на компетенціях команди.

Всі презентації, що  заслухались на тренінгу, можна знайти за посиланням: https://goo.gl/2YhUoh

Можна додати, що практична вправа в командах на визначення першочерговості енергозберігаючих заходів та розрахунком планової економії в умовах обмежено фінансування є хорошим прикладом кооперації, створення команди, що має головну ціль та спільно крокує до неї.

Василь Мельничук, енергоменеджер зі Збаража (Тернопільська обл.) зауважує:

«У нашій роботі ми стикаємося з обмеженістю  інформації та неточністю даних про будівлі (медичні заклади). Саме ця вправа розкрила необхідність приймати рішення – брати на себе відповідальність. З одного боку, це дуже просто, оскільки це наша щоденна робота, з іншого – потрібен більш глибокий аналіз, пріорітизація  енергоефективних заходів, вміння виділяти стратегічний об’єкт, над яким варто працювати, максимально залучати та використовувати кошти. Що цікаво – в команді нам  вдалося зрозуміти один одного, знайти спільну ціль та вміло її комуніку вати – а це основа успіху!»

Тренінг «Енергоменеджмент в лікарнях» відбувся за співпраці ГО «Екоклуб» та  GIZ в рамках реалізації проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується GIZ за дорученням уряду Німеччини.

Фото з тренінгу у Львові: https://goo.gl/kHs8NU 

Корисні матеріали:

Матеріали нормативно-правової бази:

Закон "Про енергосервіс" (3172 downloads) НАСТАНОВА ЩОДО ПРОЕКТУВАННЯ І УЛАШТУВАННЯ ВІКОН ТА ДВЕРЕЙ (5091 downloads) Блоки віконні та дверні полівінілхлоридні (3707 downloads) ПРИСТРОЇ ПОВОРОТНІ, ВІДКИДНІ І ПОВОРОТНО-ВІДКИДНІ ДЛЯ ВІКОННИХ ТА БАЛКОННИХ ДВЕРНИХ БЛОКІВ (2759 downloads) Будинки і споруди ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДБН В.2.2-10:2017 (3717 downloads) ДБН Заклади охорони здоров'я (4116 downloads) ДСТУ Енергетична ефективність будівель (3747 downloads) ДСТУ Енергетичні аудити (3173 downloads) ДБН_ОПАЛЕННЯ, ВЕНТИЛЯЦІЯ ТА КОНДИЦІОНУВАННЯ (3747 downloads) СИСТЕМЫ ЭНЕРГЕТИЧЕСКОГО МЕНЕДЖМЕНТА Требования и руководство по применению ISO 50001:2011 (3210 downloads) ДБН_Теплова ізоляція будівель (3149 downloads)

Автор:

Сакалюк Дмитро, координатор проектів ГО  «Екоклуб»?

Моб. тел. +380673634110, тел./факс +380362267891

ел.пошта: sakaliyk@ecoclubrivne.org