Антиядерна діяльність

Антиядерна діяльність

Із самого моменту свого існування Екоклуб позиціонував себе як антиядерна організація, яка виступає за розвиток зелених, відновлювальних технологій та енергозбереження на противагу небезпечному та брудному атому.

Ми обрали антиядерний шлях з ряду причин.

По-перше – атомна енергетика небезпечна. Країні, яка пережила аварії на Чорнобильській станції це має бути очевидно. Атомники стверджують, що ймовірність великої аварії на АЕС становить один раз на 1 тис – 10 тис років. Таку ймовірність вони вважають “прийнятним ризиком”. Але якщо взяти усі аварії із значним витоком радіації на АЕС в світі, то їх вже сталося 16, а ще не минуло й тисячі років, і до ста років, з моменту пуску першої АЕС, ще далеко. І це лише АЕС – а ще є сховища радіоактивних відходів, урановидобувна промисловість і, найбільш вразливий елемент – транспортування радіоактивних матеріалів.

Українська ядерна енергетика – це залежність від Росії. Для більшості українських АЕС постачальником ядерного палива є російська компанія «ТВЕЛ». Шведське паливо компанії Westinghouse частково використовується на Запорізькій та Южно-Українській АЕС. Так само в Російську Федерацію ми відправляємо відпрацьоване ядерне паливо і витратили на це за 12 років 2 млрд дол. (http://racurs.ua/ua/n96925-u-chornobylskiy-zoni-rozpochaly-buduvaty-shovysche-vidpracovanogo-yadernogo-palyva-foto-video).

Атомна енергетика – це дорого. Хоча ми дуже часто чуємо протилежне твердження. На справді атомна енергетика вважається дешевою тому, що до її вартості не включено (або включено частково): кошти на виведення АЕС з експлуатації, на подолання наслідків аварій,….

Атомна енергетика – це шлях походження плутонія для ядерної зброї.

Атомна енергетика – це джерело відходів, способу безпечного зберігання яких так і не віднайдено.

Екоклуб не вимагає негайного закриття всіх існуючих АЕС – це не можливо. Але можливо не вкладати гроші у ризиковані небезпечні проекти як нових АЕС, так і продовження терміну експлуатації старих АЕС, а спрямовувати їх на розвиток зеленої, відновлювальної енергетики яка значно безпечніша, ніж АЕС.

Для цього Еколуб:

–          проводить просвітницьку роботу поширюючи правдиву інформацію щодо різних аспектів ядерної промисловості України та світу;

–          аналізує документацію та інформацію, що надходить від різних джерел;

–          видає освітні та аналітичні матеріали;

–          бере учать у громадських слуханнях, обговореннях, що стосуються АЕС.

–           бере участь та організовує акції, що ставлять собі за мету привернення уваги до даної проблеми.

Як до антиядерної діяльності Екоклубу може долучитися кожен?

  • Підписатися на новини антиядерної діяльності.
  • Підписати петицію.
  • Розповсюдити інформацію про небезпеку атомної енергетики.

Контактна інформація

Адреса:
33014, м. Рівне, вул. Степана Бандери 41, оф. 95