Адаптація до зміни клімату – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Адаптація до зміни клімату

Адаптація до зміни клімату

Чому для нас це важливо

Щороку людство потерпає від аномальної спеки, повеней, лісових пожеж та інших екстремальних погодних явищ. Усе це – наслідки зміни клімату. Вона впливає на якість життя людей та призведе до необхідності перебудувати інфраструктуру населених пунктів найближчими роками.  

Україна планує післявоєнну відбудову, тому вже зараз необхідно інтегрувати заходи з адаптації у стратегії післявоєнного відновлення розвитку громад. Адже ефективніше запланувати заходи з адаптації до зміни клімату на етапі розробки планів відновлення, ніж перебудовувати інфраструктуру через 10-15 років. Це дозволить покращити життя людей та заощадити кошти на реконструкцію інфраструктури населених пунктів. Знайти потенційних донорів чи фінансування на втілення проєктів легше буде громадам з високим адаптаційним потенціалом, які усвідомлюють та докладають зусиль для подолання кліматичних загроз та викликів.   

Що для цього робимо

– Допомагаємо громадам проводити оцінку вразливості до зміни клімату та розробляти заходи з адаптації до зміни клімату (консультації, тренінги, вебінари). 

– Розповідаємо громадам про вже реалізовані в світі заходи з адаптації до зміни клімату. Ми робимо акцент на заходах, що реалізовуються у схожих для нас природних умовах та економічних можливостях. Коментуємо проєкти національних документів, готуємо позиційні документи та пропозиції рішень. 

– Аналізуємо вразливість громад до зміни клімату та розробляємо заходи з адаптації у межах підготовки планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК). 

Які результати маємо

– Розроблений та затверджений Об’єднаним науковим центром Європейського союзу План дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) Коростенської громади; 

– Розробили дослідження “Оцінка вразливості до зміни клімату Рівненської громади та рекомендації щодо заходів з адаптації”. 

– Разом із ГО “Екоксенс” розробили рекомендації з адаптації до зміни клімату  Запоріжжя під час повоєнного відновлення. 

– Переклали більше 20 статей про заходи з адаптації до зміни клімату. 

Як долучитися до цієї діяльності

– Відвідувати заходи Екоклубу. 

– Звернутися до Екоклубу за консультацією, ініціювати розробку оцінки вразливості громади до зміни клімату та розробку заходів з адаптації. 

– Поширювати інформацію про важливість адаптації до зміни клімату. 

– Впроваджувати локальні заходи з адаптації у своїх домогосподарствах. 

– Підтримувати місцеві ініціативи, що впроваджують локальні заходи з адаптації. 

No Content