Чому для нас це важливо
Щороку людство потерпає від аномальної спеки, повеней, лісових пожеж та інших екстремальних погодних явищ. Усе це – наслідки зміни клімату. Вона впливає на якість життя людей та призведе до необхідності перебудувати інфраструктуру населених пунктів найближчими роками.
Україна планує післявоєнну відбудову, тому вже зараз необхідно інтегрувати заходи з адаптації у стратегії післявоєнного відновлення розвитку громад. Адже ефективніше запланувати заходи з адаптації до зміни клімату на етапі розробки планів відновлення, ніж перебудовувати інфраструктуру через 10-15 років. Це дозволить покращити життя людей та заощадити кошти на реконструкцію інфраструктури населених пунктів. Знайти потенційних донорів чи фінансування на втілення проєктів легше буде громадам з високим адаптаційним потенціалом, які усвідомлюють та докладають зусиль для подолання кліматичних загроз та викликів.
Що для цього робимо
– Допомагаємо громадам проводити оцінку вразливості до зміни клімату та розробляти заходи з адаптації до зміни клімату (консультації, тренінги, вебінари).
– Розповідаємо громадам про вже реалізовані в світі заходи з адаптації до зміни клімату. Ми робимо акцент на заходах, що реалізовуються у схожих для нас природних умовах та економічних можливостях. Коментуємо проєкти національних документів, готуємо позиційні документи та пропозиції рішень.
– Аналізуємо вразливість громад до зміни клімату та розробляємо заходи з адаптації у межах підготовки планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК).
Які результати маємо
– Розроблений та затверджений Об’єднаним науковим центром Європейського союзу План дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) Коростенської громади;
– Розробили дослідження “Оцінка вразливості до зміни клімату Рівненської громади та рекомендації щодо заходів з адаптації”.
– Разом із ГО “Екоксенс” розробили рекомендації з адаптації до зміни клімату Запоріжжя під час повоєнного відновлення.
– Переклали більше 20 статей про заходи з адаптації до зміни клімату.
Як долучитися до цієї діяльності
– Відвідувати заходи Екоклубу.
– Звернутися до Екоклубу за консультацією, ініціювати розробку оцінки вразливості громади до зміни клімату та розробку заходів з адаптації.
– Поширювати інформацію про важливість адаптації до зміни клімату.
– Впроваджувати локальні заходи з адаптації у своїх домогосподарствах.
– Підтримувати місцеві ініціативи, що впроваджують локальні заходи з адаптації.