У Рівному хочуть вирубати частину зеленої ділянки для стоянки дизельних маршруток – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

У Рівному хочуть вирубати частину зеленої ділянки для стоянки дизельних маршруток

У Рівному хочуть вирубати частину зеленої ділянки для стоянки дизельних маршруток

Частину зеленої ділянки на вулиці Данила Галицького хочуть віддати Рівнеелектроавтотрансу для будівництва маршрутної стоянки. Щодо цього рішення депутати Рівнеради голосуватимуть на сесії міської ради 29 лютого. Екоклуб переконаний: збереження та розвиток зелених насаджень важливі для комфорту жителів громади. Тому запрошує рівнян та Руслана Гудиму, директора Департаменту інфраструктури та благоустрою, до обговорення. Зустріч відбудеться 27 лютого о 17:00 у сквері (зупинка Тролейбусного управління).

“Закликаємо міську раду Рівного проаналізувати генеральний план міста та знайти ділянку для розміщення маршруток, що не потребуватиме знищення зелених насаджень. А також розробляти план сталої міської мобільності, що визначить комплексний підхід до розвитку транспортної системи громади”, – говорить Ольга Лящук, координаторка проєктів Екоклубу.

Минулоріч Рівненська міська рада прийняла План дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК) та Концепцію блакитно-зелених коридорів. Вони визначають розвиток та збереження зелених зон міста. Тому рішення про вирубку дерев для облаштування маршрутної стоянки суперечить раніше прийнятим документам. 

Територію Рівнеелектроавтотрансу розширяють через закупівлю комунальних дизельних маршруток. У грудні минулого року на сесії міської ради депутати розглядали передачу всієї ділянки скверу у користування КП, а це – сім тисяч квадратних метрів із зеленими насадженнями. Тоді на акцію перед сесією вийшло близько 20-ти рівнян і депутати відклали рішення на довивчення.  

У новому проєкті під стоянку планують виділити чотири тисячі квадратних метрів та зрубати близько 20 дерев. Раніше Руслан Гудима відповів, що виробничих потужностей вистачить і місце для транспорту наявне.

Зараз Екоклуб збирає підписи жителів громади, які бажають підтримати збереження скверу. Для цього запрошуємо заповнити коротку анкету.

Більше по темі:

– Рівняни вимагають не закуповувати дизельні маршрутки, а інвестувати у зручний транспорт

– 15 громадських організацій проти дизельних маршруток у Рівному

– Дев’ять громадських організацій просять Укргазбанк не кредитувати дизельні маршрутки для Рівного