Дев’ять громадських організацій просять Укргазбанк не кредитувати дизельні маршрутки для Рівного – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Дев’ять громадських організацій просять Укргазбанк не кредитувати дизельні маршрутки для Рівного

Дев’ять громадських організацій просять Укргазбанк не кредитувати дизельні маршрутки для Рівного

Рівненська міська рада планує взяти кредит в Укргазбанку на закупівлю 100 маршруток. Це зупинить розвиток зручного та комфортного електротранспорту у місті. Екоклуб закликає Укргазбанк не кредитувати закупівлю дизельних маршруток. Натомість просимо Рівненську міську раду розробити план сталої мобільності. А до того – забезпечити стабільний рух наявного транспорту за графіком та спрямувати наявні ресурси на закупівлю нових тролейбусів.

Укргазбанк вказує, що кредитує дружні до довкілля проєкти, зокрема, зі зниження викидів вуглекислого газу. Також він співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), який надає кредити клієнтам, що слідують принципам сталого розвитку.

Рішення міської ради також суперечить волі більше 300 жителів громади, які за півтори доби висловилися проти закупівлі дизельних маршруток. Секретар міської ради Віктор Шакирзян відповів на петицію, відмовившись виносити її розгляд на сесію міськради.

У чому проблема?

Рівненська міська рада на сесії 26 вересня затвердила зміни до Програми розвитку громадського транспорту та вирішила закупити близько 100 одиниць дизельних малогабаритних автобусів (маршруток) у наступні п’ять років за кредитні кошти. Маршрутки, згідно зміненої програми, їздитимуть на новозбудовані райони міста. Більше про рішення та його недоліки.

Розвиток громадського транспорту у Рівному має відбуватися на основі плану сталої мобільності, а не шляхом прийняття непрозорих рішень, що суперечать волі громадян та шкодять довкіллю.

Ознайомитися зі зверненням:

Звернення Екоклубу до Укргазбанку (455 downloads )

Дякуємо за підтримку звернення:

ГО “Центр екологічних ініціатив “Екодія” 

ГО “Екосфера”

ГО “Razom We Stand”

ГО “Суспільство Зіровейст”

Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”

ГО “Віжн Зеро” (Vision Zero)

РОО ВГО “Громадянська мережа “ОПОРА”

ГО “Еколтава”

Фото на колажі: ТОВ “Авто-бас”

Стаття видана у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами” від Європейської Комісії. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.