Рівняни вимагають не закуповувати дизельні маршрутки, а інвестувати у зручний транспорт – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Рівняни вимагають не закуповувати дизельні маршрутки, а інвестувати у зручний транспорт

Рівняни вимагають не закуповувати дизельні маршрутки, а інвестувати у зручний транспорт

Рівняни потребують зручного громадського транспорту, яким вони швидко пересуватимуться громадою. Для цього потрібно напрацювати план сталої міської мобільності, який охоплюватиме всі райони. Натомість влада міста вирішила закупити дизельні маршрутки без жодних розрахунків та обґрунтувань. Це загострить наявні проблеми: замість фінансування тролейбусів та великих автобусів місто витратить кредитні кошти на закупівлю й обслуговування малих «маршруток».

Підтримка рівнянами петиції проти закупівлі маршруток, яка рекордно швидко набрала необхідну кількість голосів, підтверджує хибність рішення влади. Тому його потрібно скасувати. Натомість Екоклуб пропонує розробити та втілювати комплексний документ, який визначить розвиток транспорту в місті. А до того – зусилля та ресурси спрямувати на закупівлю нових тролейбусів (останній купили три роки тому) та великогабаритних автобусів. Також забезпечити стабільний рух наявного транспорту за графіком.

«Дякую рівнянам, які підтримали петицію. Їхня активність показує актуальність проблеми. Рішення про розвиток громадського транспорту потребує комплексного та стратегічного бачення. І має враховувати думку людей, для яких усе це роблять», – говорить автор петиції та член Екоклубу Ілля Єременко. 

Зараз петиція на розгляді у виконуючого обов’язків міського голови Віктора Шакирзяна. У коментарі для Четвертої влади він зазначив:

 «Відповідь буде згідно з чинним законодавством, все буде написано, викладено. Ніхто не буде ображеним».

Шостого жовтня Руслан Гудима, директор департаменту інфраструктури та благоустрою, провів неоголошену пресконференцію. За його словами, спершу місто планує закупити 20 дизельних маршруток. Їх використовуватимуть, зокрема, для можливої евакуації містян у випадках обстрілів (нагадаємо, пасажиро місткість такого транспорту – від 22 сидячих місць). А також для курсування транспорту в умовах блекаутів.  До слова, Екоклуб до обговорення не запросили.

У петиції Екоклуб вимагав скасувати затверджену Програму розвитку автомобільного транспорту загального користування громади на 2023–2027 роки. Згідно з нею, влада планує взяти у кредит 325 мільйонів на закупівлю 100 дизельних маршруток. Ця сума не включає вартості створення технічної бази для обслуговування нового транспорту та інших витрат.

Ознайомлюйтеся з позицією Екоклубу та 14 громадських організацій.

Яким має бути транспорт у місті?

– Доступним для маломобільних груп населення. 

– Надійним – курсувати прогнозовано та прибувати вчасно.

– Пасажиромістким. Маршрутки із 20-55 посадковими місцями незручні та непридатні для маломобільних груп населення. 

– Регулярним – інтервали руху не більше 15 хвилин.

– Нешкідливим для здоров’я містян – дизельні двигуни спричиняють шкідливі для здоров’я викиди.

– Кліматично дружнім – продукувати менше парникових газів. 

– Електричним та рентабельним. Рентабельність пасажирського транспорту на електриці на 15-20% вище, ніж транспорт з двигуном внутрішнього згорання за рахунок витратних матеріалів.

– Цифровізованим – із системою електронних квитків.

Фото на колажі: скриншот із сюжету “Сфери-ТВ”.

Стаття видана у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами” від Європейської Комісії. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.