На даху комунального медзакладу Рівного запрацювала сонячна електростанція – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

На даху комунального медзакладу Рівного запрацювала сонячна електростанція

На даху комунального медзакладу Рівного запрацювала сонячна електростанція

У Рівному встановили сонячну електростанцію для Міської стоматологічної поліклініки. Її потужність – 33,5 кВт. Електростанція гарантуватиме більшу енергетичну безпеку медичного закладу, особливо в умовах наступного опалювального сезону. Відвідувачі поліклініки отримуватимуть послуги незалежно від аварійних чи планових відключень електроенергії.  

Кошти на встановлення – 987 500 гривень – отримала міська влада від Посольства Федеративної Республіки Німеччини у Києві. Іншу частину – майже 2 мільйона гривень – виділили із бюджету громади. 

«Ми побачили, що критична інфраструктура має працювати навіть, коли немає електрики. Такі пілотні проєкти показують готовність громад співпрацювати із приватними компаніями, заходити на український ринок», – коментують у посольстві ФРН в Україні.

Рівненську міську стоматологічну поліклініку щорічно відвідує близько 170 тисяч пацієнтів. У закладі цілодобово працює кабінет невідкладної допомоги. Тому відсутність електроенергії загрожує роботі обладнання, завдяки якому проводять оперативні втручання. 

Сонячна станція на даху поліклініки

«Сонячна електростанція покриватиме близько 30% потреб стоматології в електроенергії. Вона працюватиме у парі з генератором, тож її робота допоможе зекономити витрати на пальне. За попередніми розрахунками, запланована економія електроенергії складе близько 150 000 гривень у рік. Зекономлені кошти можна вкласти у втілення інших енергоефективних заходів», – говорить Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб». 


«Це надзвичайно важливий для нашої громади пілотний проєкт. В умовах воєнного стану, ми маємо зробити все необхідне, аби медичні заклади міста були забезпечені безперебійним електроживленням, адже ворог постійно намагається завдавати ударів по об’єктам цивільної критичної інфраструктури, в тому числі по об’єктам енергозабезпечення.
У такій ситуації розвиток відновлюваних джерел енергії у громаді є одним з пріоритетів для муніципальної влади. Встановлена сонячна електростанція – перший крок шляху до енергонезалежності, як найбільш важливих медичних, освітніх, соціальних установ міста, так і всієї громади вцілому», – говорить Віктор Шакирзян, секретар міської ради, виконуючий обов’язки міського голови.

СЕС встановлюють у межах проєкту «Сонячна допомога Україні», який започаткував Екоклуб минулого року. Його мета – зробити внесок в енергетичну безпеку громад шляхом встановлення сонячних електростанцій для лікарень та водоканалів. Загалом у межах проєкту вже встановлено п’ять сонячні електростанції у Житомирі, Звягелі (Житомирська область), Дубно (Рівненська область), Сумах та Кременчуку (Полтавська область). 

Екоклуб отримав близько 400 запитів від українських громад на встановлення СЕС для критичної інфраструктури. Наша команда продовжує допомагати шукати фінансування, партнерів, надає експертну підтримку для втілення проєктів. 

Більше про проєкт “Сонячна допомога Україні”. 

Контакти для додаткової інформації: 

Юлія Гузій, комунікаційниця ГО “Екоклуб” 
+380687589889 | julia@ecoclubrivne.org