Чому це важливо для нас
Унаслідок реформи децентралізації громади отримали більше можливостей для розвитку. Екоклуб вірить, що зміни “на місцях” призведуть до загального покращення ситуації в Україні. Однак, Екоклуб помітив, що інституційна спроможність ОМС у кліматичних, енергетичних та довкіллєвих сферах потребує покращення. Громади мають недостатньо досвіду у створенні енергетичних та кліматичних політик, розвитку відновлюваних джерел енергії та забезпеченні охорони довкілля. Тому важливо поширювати успішний досвід та передові практики серед громад, долучати їх до впливу на національні рішення.
Що робимо для цього
– Консультуємо українські муніципалітети під час розроблення енергетичних та кліматичних планів розвитку громад.
– Доносимо до української влади на всіх рівнях розуміння, що охорона довкілля – одна із засад Європейського Союзу, а Україна має слідувати цьому підходу.
– Проводимо навчання для ОМС в енергетичних, кліматичних та довкіллєвих напрямках.
– Організовуємо обговорення та коментування національних політик спільно з ОМС.
– Готуємо позиції та коментарі до національних політик у енергетичних, кліматичних та довкіллєвих напрямках.
– Надаємо субгранти для громад на кліматичні та енергетичні проєкти.
– Готуємо щодвотижневий дайджест новин про можливості для громад.
Які результати маємо
– 5 побудованих електростанцій для об’єктів критичної інфраструктури – медичні заклади та водоканал.
– 50 розроблених техніко-економічних обґрунтувань на розвиток ВДЕ у громадах: встановлення сонячних електростанцій та теплових насосів.
– Проведено більше 200 навчань для громад.
– Видано сім субгрантів для громад на загальну суму близько 60 тисяч євро (у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами”).
– Більще 50 випусків енергетичного та кліматичного дайджесту для громад.
Як долучитися до Екоклубу у цій діяльності
– Підписатися на щодвотижневий дайджест Екоклубу для українських громад
– Подати заявку на конкурс субгрантів від Екоклубу та Екодії.
– Долучатися до обговорень нормативно-правових актів для поліпшення законодавства.
– Брати участь у конкурсах, навчаннях від Екоклубу та партнерів.
– Звертатися до Екоклубу щодо спільної реалізації проєктів за умови наявності документації та/або фінасування.
Статті за темою:
Конкурс: надаємо гранти для проєктів у сфері “зеленої” енергетики
Розвиток відновлюваних джерел енергії у громадах – один із кроків до їхньої безпеки
Енергоефективне оновлення системи центрального опалення: теплові насоси
Угода мерів в Україні: як громади працюють разом над “зеленим” відновлення
Чому українським громадам важливо зберегти центральне опалення
Як зробити зелене відновлення безбар‘єрним для всіх верств населення
ОСТАННІ НОВИНИ
- Суми використовують сонячну енергію для стабільнішого водопостачання під час війниПостійні атаки на енергетичну інфраструктуру України ставлять під загрозу життя громад. Без стабільного електропостачання не працюватиме необхідне для роботи водоканалів обладнання, тому українці ризикують залишитися без водопостачання та водовідведення. Про енергетичну безпеку піклуються у Сумській громаді: там під час війни встановлюють сонячні електростанції. Одна з таких більше двох місяців працює на водозаборі. Встановлена СЕС складається… Read more: Суми використовують сонячну енергію для стабільнішого водопостачання під час війни
- Запрошуємо місцевих лідерів на стажування на тему адаптації до зміни кліматуЗнання та досвід закордонних громад допоможуть представникам місцевого самоврядування, громадських організацій та бізнесу розпочати підготовку заходів з адаптації до кліматичної зміни, що допоможуть громадам у сталому відновленні. Теми стажування: адаптація до зміни клімату, озеленення, вода в містах. Термін подачі заявок: 5-21 липня. Період стажування: 21-28 вересня. Подати заявку тут. Під час тижневого стажування учасники(-ці): –… Read more: Запрошуємо місцевих лідерів на стажування на тему адаптації до зміни клімату
- Переможці грантового конкурсу Екоклубу та Екодії: сталі проєкти у Радомишлі, Поромові та КиєвіБез сталого розвитку громад неможливе зелене відновлення України. Тому муніципалітети впроваджують проєкти з відновлюваної енергетики та енергоефективності. У Радомишлі втілюватимуть план дій сталого енергетичного розвитку розвиваючи відновлювану енергетику. У Києві проводитимуть енергоаудити громадських просторів, а у Поромівській громаді працюватимуть над створенням системи енергоменеджменту. Кошти на втілення проєктів громади отримали в межах грантового конкурсу Екоклубу та… Read more: Переможці грантового конкурсу Екоклубу та Екодії: сталі проєкти у Радомишлі, Поромові та Києві
- Запрошуємо на вебінар “Фінансування відновлюваної енергетики в українських громадах”Російське вторгнення в Україну завдає шкоди енергетичній інфраструктурі. Від цього страждають жителі громад, а муніципалітети намагаються відновити надання базових послуг (електро-, водо- та теплопостачання) та готуються до майбутнього опалювального сезону. Енергетична безпека громад – важлива, і у цьому можуть допомогти втілені проєкти з відновлюваної енергетики для комунальних установ. Також громади мають потребу у фінансуванні, тому… Read more: Запрошуємо на вебінар “Фінансування відновлюваної енергетики в українських громадах”
- Як у сільській громаді на Волині впровадили розумне управління енергоресурсамиЕнергоефективне використання ресурсів – перший крок до енергетичної незалежності. Це також робить громаду більш стійкою до викликів війни. У Дубівській громаді, що на Волині, запровадили систему енергоменеджменту, провели навчання для працівників муніципалітету, розробили та ухвалили енергетично-кліматичну стратегію розвитку громади (План дій сталого енергетичного розвитку та клімату). Усе це втілили в межах грантового конкурсу Екоклубу та… Read more: Як у сільській громаді на Волині впровадили розумне управління енергоресурсами
- Запрошуємо на серію вебінарів «Енергозбереження в дії: практичні інструменти для місцевих лідерів»Втілення енергоефективних заходів у громадах – це шлях до покращення комфорту жителів, економії енергоресурсів та зменшення витрат на платі за енергоносії. У цьому покликаний допомогти енергоменеджмент – інструмент для ефективного управління енергією у всіх секторах економіки. Завдяки ньому громада може визначити та вирішувати проблеми пов’язані з втратами енергії, неефективним використанням ресурсів. Під час вебінарів поговоримо… Read more: Запрошуємо на серію вебінарів «Енергозбереження в дії: практичні інструменти для місцевих лідерів»