Конкурс: надаємо гранти для проєктів у сфері “зеленої” енергетики – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Конкурс: надаємо гранти для проєктів у сфері “зеленої” енергетики

Конкурс: надаємо гранти для проєктів у сфері “зеленої” енергетики

Громадські організації «Екоклуб» та «Екодія» оголошують грантовий конкурс для підтримки діяльності місцевого самоврядування у впровадженні рішень, що вестимуть до сталої енергетики у громаді.  

Відібрані учасники проєкту зможуть:  

– отримати фінансову підтримку проєктів у сфері «зеленої» енергетики;  

– підвищити рівень знань про «зелену» енергетику;  

– отримати менторський супровід від представників та представниць ГО «Екоклуб» під час впровадження проєкту.  

Для кого? 
– органів місцевого самоврядування (ОМС); 

– неприбуткових громадських організацій (що мають статус юридичної особи на території громади, від якої подаватимуть заявку); 

– консорціумів, що мають юридичне підґрунття для роботи. 

Орієнтовний, але невичерпний перелік діяльностей:  
– розробка та впровадження рішень, що сприяють впровадженню енергоефективних заходів; 

– популяризація та розгортання ВДЕ; 

– участь в національних політиках задля попередження змін клімату; 

– посилення співпраці ОМС з громадськістю. 

Щоб подати заявку на участь:

– заповніть форму “Додаток 1” (див.нижче):

Додаток 1 (грантовий конкурс) (17921 downloads )

– заповніть шаблон бюджету вашого проєкту (див.нижче):

Форма бюджету (11729 downloads )

– заповніть шаблон декларації (див.нижче)

Декларація (9659 downloads )

Додатки, які мають подати громадські організації разом із заявкою: 

– копію статуту організації

– довідку про присвоєння ознаки неприбутковості (копія, завірена печаткою організації)

– копія звіту Баланс, фінансовий результат та квитанція № 2 за 2022 рік.

Критерії відбору заявок:

– чіткість теорії змін для запропонованих дій і ролі, яку буде відігравати заявник

– чітке визначення умов (ризиків) успіху дії

– здатність заявника керувати проєктом і звітувати про його результати (продемонстрований попередній досвід або свідчення відповідних навичок)

– продемонстроване залучення щодо впровадження змін, спричинених грантами, крім реалізації субгранту.

– фінансова ефективність.


Усі документи надсилайте на пошту office@ecoclubrivne.org з приміткою “грантовий конкурс” у темі листа.

Кінцевий термін прийому заявок: заявки розглядатимемо у міру їхнього надходження (почергово). Кінцевий термін – до 15 травня 2024 року. Конкурс може завершитися раніше, за умови витрати всього фінансування. 

Зверніть увагу: форми фінансового та описового звітів, що подаються після завершення реалізації проєкту, завантажуйте тут

Можлива сума фінансування: до 10 тис. євро в гривневому еквіваленті.

Термін реалізації проєктів: не більше дев’яти календарних місяців.

ОЗНАЙОМИТИСЯ ІЗ ЗАГАЛЬНИМИ ПОЛОЖЕННЯМИ КОНКУРСУ

 Результати конкурсного відбору оновлюватимемо щомісяця на офіційному сайті Екоклубу до кінця завершення конкурсу (15 травня 2024 року). 

Контакти для додаткової інформації
Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб» 
+380673634110; sakaliyk@ecoclubrivne.org

Переглядайте запис вебінару «Як подати заявку на грант для проєктів у сфері “зеленої” енергетики».


Проєкти-переможці


loader-image

/ /

Команда працюватиме над планом розвитку біогазової галузі на Київщині. У межах проєкту проведуть сім тематичних форумів, у кожному районі області, за участі представників місцевого самоврядування громад, агробізнесу та інших стейкхолдерів.
У результаті розроблять документ, що міститиме:

  • карту-план наявних та можливих біогазових проєктів регіону;
  • аналіз потенціалу розвитку біогазової галузі;
  • сім концептів біогазових проєктів для громад області;
  • одне детальне перед-ТЕО біогазового проєкту (попереднє техніко-економічне обґрунтування).

План стане основою сталого розвитку «зеленої» енергетики в громадах Київщини та сприятиме залученню інвестицій.

/ /

Дубівська громада підвищуватиме власну енергоефективність шляхом впровадження системи енергоменеджменту, проведення енергоаудиту будівель, забезпечення громади обладнанням для обстеження будівель (валізою енергоменеджера) і комп'ютерною технікою. Це дозволить ефективніше використовувати енергоресурси.
Крім цього, громада розробить кліматичну та енергетичну стратегії (ПДСЕРК). Також проводитимуть освітні заходи на тему енергоефективності.

/ /

Вище професійне училище (ВПУ) №25 зроблять центром підготовки спеціалістів-монтажників сонячних електростанцій. Для цього ГО «Хмельницький енергетичний кластер» спільно з майстрами та учнями навчального закладу встановлять СЕС потужністю 5 кВт на даху училища. Це дозволить використовувати згенеровану електроенергію для власного споживання, сприятиме інтеграції сонячної енергетики в навчальний процес. У майбутньому дозволить вперше в Україні отримати відповідні кваліфікаційні навички на базі ВПУ.
Для просування теми сонячної енергетики у громаді також розроблять безкоштовний онлайн-курс із монтажу СЕС та висвітлюватимуть діяльність у медіа.

/ /

У багатоквартирному секторі міст Луцьк та Володимир створюватимуть передумови для використання відновлювальних джерел енергії (ВДЕ). Для цього:

  • проведуть навчання, консультації та анкетування для голів та членів правлінь 30 ОСББ;
  • оцінять енергоефективність ОСББ, проведуть розрахунки та запланують «зелені» заходи відповідно до потреб. Зокрема, за наслідками енергоаудитів розроблять 10 техніко-економічних обґрунтувань для ОСББ;
  • розроблять проєктну документацію для двох ОСББ, які готові втілювати ВДЕ-проєкти.
    Також налагодять співпрацю громади та ОСББ через місцеві програми підтримки та залучать фінансування для майбутніх ВДЕ-заходів у багатоквартирному секторі міст. Усе це сприятиме врегулюванню дефіциту енергоресурсів та розвитку «зеленої» енергетики у громаді.

/ /

Команда ГО «Центр навчання і освіти дорослих «Південь» разом із Миколаївською МТГ досліджуватимуть роботу діючих револьверних фондів в Україні та створять найоптимальнішу модель фонду, із врахуванням наявних потреб та можливостей Миколаєва. За наслідками роботи розроблять документацію, яка допоможе створити базу для запуску такого фонду у громаді.

Револьверний фонд дозволить ОСББ отримувати кошти на відновлення будівель та впровадження енергоефективних заходів, а також покращить взаємодію об’єднань співвласників багатоповерхівок із місцевою владою.

/ /

Звягельська міська рада проведе аналіз енергетичного сектору міста, щоб визначити, які саме напрямки відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) громада має розвивати першочергово, щоб відмовитися від використання викопного палива.  

Також у межах проєкту громада розробить комплексну програму розвитку ВДЕ та встановить сонячну елеткростанцію для комунального закладу.

У межах проєкту проведуть інформаційно-роз`яснювальну кампанію щодо переваг та можливостей впровадження ВДЕ. А також втілять низку заходів для стимулювання та популяризація ВДЕ серед місцевого населення.

/ /

Сумська міська рада встановить cонячну електростанцію (СЕС), потужністю у 7 кВт, для електричного опалення теплиці. У ній вирощують екзотичні та червонокнижні рослини.  

Також залучить засоби масової інформації, щоб поширювати матеріали про відновлювані джерела енергії (ВДЕ). Проєкт стане одним із прикладів інтеграції ВДЕ у громаді, який увійде у  План дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК), що наразі розробляє Сумська рада.  


Конкурс відбувається за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.