Кроноспан

Кроноспан

Влітку 2019 року у рівненських ЗМІ з’явилися повідомлення про наміри будівництва деревообробного заводу “Кроноспан УА” у с. Городок, що поблизу Рівного. За обіцянками інвесторів, діяльність заводу принесе 200 мільйонів євро інвестицій та понад 2 тисячі робочих місць. 

Задовго до ухвалення ствердного рішення та оцінки наслідків для довкілля потенційно небезпечного підприємства обласна влада підписала з інвесторами меморандум про співпрацю та всіляке сприяння

Місцеві громади зустріли новину про будівництво деревообробного заводу негативно. Стурбовані можливими шкідливими викидами, близькістю підприємства до будинків та непрозорістю перемовин влади з інвесторами, вони створили ініціативну групу з протидії будівництву та звернулися за підтримкою до Екоклубу. 

Чому це для нас важливо:

Екоклуб проаналізував звіт з ОВД. Згідно з ним, фонова концентрація формальдегіду у Городку вже перевищує безпечну концентрацію у 4,6 рази; бензолу – у 10 разів. Після початку роботи підприємства середньорічна концентрація формальдегіду перевищуватиме безпечну у 5,62 рази. Жителі с. Городок та сусідніх населених пунктів зазнаватимуть впливу забруднюючих речовин, що призведе до погіршення їхнього здоров’я та завдання шкоди довкіллю.

У лютому 2020 року представники Кроноспану подали позов до ГО “Екоклуб” про спростування вищевказаних пунктів та стягнення 150 000,00 грн. (приблизно 5000 Євро) за шкоду діловій репутації. 

Чого ми прагнемо досягти своїми діями, які зміни хочемо бачити внаслідок:

Чисте повітря – загальне надбання. Для його збереження:

– Проектоване підприємство Кроноспану має підготувати чесний, достовірний, зрозуміло поданий звіт про оцінку впливу на довкілля діяльності деревообробного заводу, що міститиме оцінку всіх можливих негативних впливів на стан довкілля та здоров’я людей з урахуванням фонового забруднення. За потреби, змінити технології або місце розташування підприємства.

– У с. Городок, необхідно встановити стаціонарний пост моніторингу стану повітря у що здійснює цілодобові спостереження.

– Якщо підприємство буде споруджено, забезпечити компенсацію збитків мешканцям.

Будівництво Кроноспаном заводу в Городку – це одна з найбільших очікуваних інвестицій в Україні найближчим часом. Забезпечення врахування інтересів довкілля під час реалізацїі цього проекту може стати поворотним прецедентом, на які будуть орієнтуватися інші.

Що ми робимо для цього:

  • Відстоюємо свою позицію у суді.
  • Шукаємо експертів для проведення незалежного аналізу Звіту про оцінку на довкілля.
  • Підтримуємо громаду інформаційно – пишемо дописи та статті, аби більше людей дізналося про можливі ризики для довкілля.

Нам допомагають: громада с. Городок та небайдужі рівняни.

Як можна долучитися до Екоклубу у цій діяльності:

  • Вподобати сторінку Екоклубу та поширювати новини про суд із представниками Кроноспану та перебіг кампанії.
  • Допомогати у створенні фото-, відеоматеріалів, зображень.
  • Готувати інформаційні матеріали (дописи, статті, інтерв’ю).
  • Допомагати в організації та проведенні заходів та онлайн активностей.
  • Перекладати матеріали про кампанію англійською.

Публікації по темі:

Суд Кроноспану проти Екоклубу: позивач не з’явився, засідання перенесено

Екоклуб отримав судовий позов від представників Кроноспану

11 тонн формальдегіду у повітря щороку – плановані викиди від Кроноспану у Городку

Зауваги Екоклубу до Звіту з ОВД деревообробного заводу у с. Городок

Концентрацію формальдегіду у Городку буде перевищено у 9 разів – Екоклуб

Контактна інформація

Адреса:
33014, м. Рівне, вул. Степана Бандери 41, оф. 92