Зауваги Екоклубу до Звіту з ОВД деревообробного заводу у с. Городок – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Зауваги Екоклубу до Звіту з ОВД деревообробного заводу у с. Городок

Попри численні заяви про безпечність деревообробного заводу Кроноспан, який хочуть збудувати поблизу Рівного, дані зі Звіту з оцінки впливу на довкілля від його діяльності свідчать про зворотнє.

Екоклуб підготував лист-звернення із заувагами до Звіту з оцінки впливу на довкілля ТОВ «ТЕХНОПРИВІД ІНВЕСТ ГРУП» (представників Кроноспану). Зокрема у ньому йдеться про:

1. Повітря у с. Городок уже зараз дуже забруднене формальдегідом та бензолом – речовинами, які планує викидати у повітря завод. Так, фонова концентрація формальдегіду у Городку сьогодні перевищує безпечну концентрацію у 4,6 рази; бензолу – у 10 разів. Формальдегід та бензол є канцерогенами, тобто сприяють виникненню раку.

2. У Звіті прямо повідомляється про те, що внаслідок діяльності заводу буде перевищено концентрації забруднюючих речовин відносно безпечного рівня:

Діосид азоту – у 2,98 рази.
Формальдегід – у 5,62 рази.
Зважені речовини – 2,67 рази.

Отже, розробники Звіту з ОВД однозначно стверджують, що планові викиди будуть шкодити здоров’ю людей та стану довкілля.

3. У результаті діяльності заводу будуть утворюватися відходи, що включатимуть зіпсовані клеї та відпрацьовані мастила.

Це відходи 2-го класу небезпеки і їх не можна розміщувати на звичайних полігонах для збору твердих побутових відходів. Це може становити загрозу для місцевих жителів у результаті потрапляння відходів або їх продуктів розпаду у атмосферне повітря, поверхневі або підземні води.

4. Звіт з ОВД не включає технологічних альтернатив виробничих процесів (розглянуто лише одну з очисних споруду), які б не призводили до таких понаднормових викидів. Так само не розглянуто інші місця для розміщення заводу. Хоча розгляд таких альтернатив прямо вимагається Законом про оцінку впливу на довкілля.

У разі видачі дозволу на будівництво Кроноспану жителі с. Городок та сусідніх населених пунктів зазнаватимуть впливу забруднюючих речовин, що призведе до погіршення їхнього здоров`я. Довкіллю теж буде завдано збитків.

Екоклуб підтримує прагнення до економічного розвитку Рівненської області та України загалом. Однак, діяльність підприємств, викиди та скиди яких завдають шкоди людям та довкіллю, не може бути дозволена за жодних умов.

Лист-звернення надіслано Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації, Голові Рівненської облдержадміністрації, Регіональному представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області, Заступниці Міністра енергетики та захисту довкілля України, Т.в.о. Голови Державної екологічної інспекції та Міністру охорони здоров’я України.

Ознайомитися із листом

Більше по темі:

Концентрацію формальдегіду у Городку буде перевищено у 9 разів – Екоклуб

11 тонн формальдегіду у повітря щороку – плановані викиди від Кроноспану у Городку