Спростування

Фото: Протест проти будівництва Кроноспану в Рівному
Джерело: 4vlada.com

Згідно з рішенням Господарського суду Рівненської області , ГО “Екоклуб” має спростувати кілька тез цієї статті. Активісти готують матеріали для оскарження цього рішення у Касаційному господарському суді.

Господарський суд Рівненської області рішенням від 28.09.2020 р. у справі № 918/132/20 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Технопривід Інвест Груп” до громадської організації “Екоклуб” про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації вирішив:

Позов задовольнити.

Спростувати недостовірну інформацію, поширену 16.01.2020 р. та 05.02.2020 р. в мережі інтернет на сторінці Громадського об`єднання “Екоклуб” https://ecoclubrivne.org/kronospan ovd/ та на сторінці Громадського об`єднання “Екоклуб” у соціальній мережі Fасеbоок https://www.facebook.com/Ecoclubrivne.org/ під назвами “Концентрація формальдегіду у Городку буде перевищено у 9 разів – Екоклуб” та “Зауваги Екоклубу до Звіту з ОВД деревообробного заводу у с. Городок” про те, що:

– “Висновок про безпечність концентрацій викидів забруднювальних речовин та відповідність санітарно-гігієнічним нормативам, зроблений у звіті з оцінки впливу на довкілля ТОВ “Технопривід Інвест Груп”, є неправдивим.”;

– “Концентрація формальдегіду у повітрі у 9 (дев`ять) разів перевищуватиме гранично допустимі концентрації (ГДК)”;

– “Фонова концентрація формальдегіду у Городку сьогодні перевищує безпечну концентрацію у 4,6 рази; бензолу – у 10 разів”;

– “Внаслідок діяльності заводу буде перевищено концентрації забруднюючих речовин відносно безпечного рівня”;

– “Уразі видачі дозволу на будівництво Кроноспану жителі с. Городок та сусідніх населених пунктів зазнаватимуть впливу забруднюючих речовин, що призведе до погіршення їхнього здоров`я. Довкіллю теж буде завдано збитків”

в той самий спосіб, в який вона була поширена, а саме в мережі інтернет на сторінці Громадського об`єднання “Екоклуб” https://ecoclubrivne.org/kronospan ovd/ та на сторінці Громадського об`єднання “Екоклуб” у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/Ecoclubrivne.org/ шляхом оприлюднення резолютивної частини ухваленого у справі судового рішення під заголовком “Спростування”.

Громадському об`єднанню “ЕКОКЛУБ” вилучити недостовірну інформацію, визначену в пункті 1, з мережі інтернет на сторінці ГО “Екоклуб” https://ecoclubrivne.org/kronospan ovd/ та на сторінці ГО “Екоклуб” у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/Ecoclubrivne.org/.

Стягнути з Громадського об`єднання “ЕКОКЛУБ” (33024, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Соборна, буд. 259, кв. 84, код ЄДРПОУ 25319429) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Технопривід Інвест груп” (35331, Рівненська обл., Рівненський р-н, с. Городок, вул. Барона Штейнгеля, буд. 4 А, код ЄДРПОУ 40144003) шкоду в розмірі 1 (одна) грн 00 коп. та 4 204 (чотири тисячі двісті чотири) грн 01 коп. – витрат по оплаті судового збору.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У той же час згідно підпункту 17.5 пункту 17 Перехідних Положень ГПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повний текст рішення складено та підписано 9 жовтня 2020 року.

Суддя Політика Н.А.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. За розрахунками Екоклубу, …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Звіт містить критичні недоліки у розрахунках очікуваної концентрації забруднювальних речовин після початку рофботи підприємства деревообробної промисловості. Ці критичні недоліки виникли через  застосування максимальних разових ГДК для випадку, коли слід використовувати середньодобові ГДК. 

Екоклуб вважає неприпустимим поширення неправдивих відомостей та заниження можливих ризиків для довкілля та здоров’я людей. Ми підтримуємо залучення інвестицій для розвитку Рівненщини чесним та відкритим шляхом, із аналізом можливих, більш екологічно дружніх альтернатив.

Інші зауваження Екоклубу:

  • У  звіті відсутні дані про фонові концентрації забруднювальних речовин у повітрі, поверхневих водах та ґрунтах у місці розташування об’єкту – селі Городок. Сьогодні поблизу планованого об’єкту уже працюють та здійснюють викиди інші промислові підприємства. Ігнорування фонового забруднення може призводити до ще більших концентрації забруднювачів. 
  • Згідно зі звітом, у с. Городок не планується ведення постійного незалежного моніторингу стану довкілля, дані якого будуть загальнодоступні. Більше того, у Рівненській області наразі відсутні лабораторії, котрі були б спроможні вести спостереження у необхідному діапазоні та об’ємі. 
  • Також не планується відшкодувань місцевим мешканцям, які можуть зазнати погіршення здоров’я та здешевлення вартості майна поблизу підприємства. Представники ТОВ «Технопривід Інвест Груп» аргументують це тим, що законодавство України не ставить таких вимог. Втім, в Україні немає жодних обмежень для взяття підприємством таких зобов’язань добровільно.
  • У звіті з ОВД не проаналізовано потенційні аварії та їх наслідки для довкілля та здоров’я людей. 

Ці зауваження подано Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації. Природоохоронці наполягають визнати недопустимим провадження планованої діяльності ТОВ «Технопривід Інвест Груп» через неповні та недостовірні відомості, надані у звіті з ОВД.

Звернення Екоклубу щодо оцінки з ОВД ТОВ «ТЕХНОПРИВІД ІНВЕСТ ГРУП»

Довідково:

Формальдегід – органічна сполука, що представляє собою безбарвний газ високої токсичності з різким запахом. У повітрі шкідливий в першу чергу для слизових і шкірних покривів. Він викликає подразнення, свербіж, висип. Інші поширені ознаки отруєння формальдегідом від меблів та інших предметів – це млявість, часті головні болі, труднощі зі сном. Можливі також регулярні запалення очей і шкірні прояви.

Максимально разова ГДК – це така концентрація шкідливої речовини, яка не спричиняє рефлекторних реакцій в організмі людини при диханні повітрям упродовж 20 хв.

Середньодобова ГДК – концентрація шкідливої речовини в повітрі населених пунктів, яка не чинить на людину прямого або опосередкованого впливу при необмежено тривалому споживанні людиною повітря.

11 тонн формальдегіду у повітря щороку – плановані викиди від Кроноспану у Городку

Слідкуйте за розвитком подій на сторінці Екоклубу у Facebook

Контактна інформація

Адреса:
33014, м. Рівне, вул. Степана Бандери 41, оф. 95