Небезпека для людей та довкілля: завод на Рівненщині планує спалювати хімічні та промислові відходи – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Небезпека для людей та довкілля: завод на Рівненщині планує спалювати хімічні та промислові відходи

Небезпека для людей та довкілля: завод на Рівненщині планує спалювати хімічні та промислові відходи

Один із найбільших забрудників довкілля Рівненщини – завод “Волинь-Цемент” – планує спалювати хімічні та промислові відходи на промисловому майданчику у Здолбунові. Про це дізнаємося із нового звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД). Документ  містить розширений перелік видів альтернативного палива. 

Якщо завод отримає дозвіл на планову діяльність, небезпечні викиди від спалювання можуть негативно вплинути на здоров’я місцевих жителів та довкілля. Речовини осідатимуть на територіях житлових масивів, сільськогосподарських ділянок, рекреаційних зон, узбережжі озера Басів Кут.  

Громадськість ще має змогу вплинути на потенційну небезпечну діяльність: подати свої зауваги та пропозиції до звіту з ОВД.  

У чому небезпека 

Спалювання хімічних та промислових відходів призведе до викидів у повітря діоксинів, фуранів, важких металів. Це токсичні хімічні сполуки, тривале вдихання яких може спричинити розвиток онкологічних, серцево-судинних захворювань, вплине на імунну систему людей. 

Токсичні речовини можуть мігрувати ланцюгами живлення, накопичуватись у ґрунті, потрапляти у ґрунтові води. Це пригнічуватиме ріст і розвиток рослин, впливатиме на їхню продуктивність. Погіршуватимуться і показники якості та безпечності сільськогосподарської продукції. 

Як запобігти 

Громадськість може подати зауваги чи пропозиції до звіту з ОВД до 13 квітня 2023 року (протягом 25 робочих днів з моменту його публікації). 

У зв’язку із відкритою війною, доступ до реєстру ОВД обмежили. Тож щоб ознайомитися зі звітом,  потрібно: 

1) Подати запит на доступ до публічної інформації. Для цього надішліть лист на електронну адресу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Форму для запиту шукайте за посиланням

 Очікуйте відповідь за вашим запитом протягом п’яти днів. 

2) Надіслати пропозиції та зауваги до звіту з ОВД на електронну адресу відділу ОВД Міністерства. 

Наголошуємо, що увага громадськості та активістів вкрай важлива. Працівники відповідального органу Міністерства ознайомляться із поданими заувагами, зможуть виявити порушення або приховані загрози. Це допоможе сформувати висновок щодо дозволу на планову діяльність. 

Ознайомлюйтеся зі справою тут.