Чому це для нас важливо
Війна показала вразливість української енергосистеми до ракетних атак росії: громади жили в умовах аварійних чи планових відключень електроенергії. Безперебійність електропостачання важлива для роботи критичної інфраструктури, зокрема водоканалів та лікарень. Тому розвиток децентралізованих мереж та відновлюваних джерел енергії допоможе муніципалітетам бути стійкими до кризових ситуацій.
Екоклуб прагне зробити внесок в енергетичну незалежність громад та відбудову шляхом покращення законодавства та створення пілотних ВДЕ-проєктів у населених пунктах.
Що для цього робимо
– Інформуємо та навчаємо представників громад у сфері ЕЕ та ВДЕ.
– Допомагаємо встановлювати сонячні електростанції для лікарень та водоканалів.
– Надаємо технічний супровід у будівництві сонячних електростанцій.
– Просуваємо місцеві управлінські та технічні рішення, що ведуть до зміни підходів до управління енергією, впровадження енергоефективних заходів.
– Впливаємо на державні органи та політики шляхом коментування законодавчих актів, представлення публічних заяв та акцій.
Які результати маємо
– 11 сонячних електростанцій на різних етапах будівництва для лікарень та водоканалів (Звягель, Житомирська область; Житомир, Житомирська область; Броди, Львівська область; Суми, Сумська область; Дубно, Рівненська область; Рівне, Рівненська область тощо).
– 33 розроблених техніко-економічних обґрунтувань щодо встановлення СЕС в українських громадах.
За нашої підтримки
– Створено декілька револьверних фондів та енергетичний кооператив.
– Розроблена середньострокова програма енергоефективності Рівненської області.
– Проведений хакатон в сфері енергоефективності в медичних закладах.
– Громади розробляють дві середньострокові програми підтримки розвитку ВДЕ.
Як долучитися до цієї діяльності
– Підписатися на щодвотижневий дайджест Екоклубу для українських громад
– Долучатися до обговорень нормативно-правових актів для поліпшення законодавства.
– Брати участь у конкурсах, навчаннях від Екоклубу та партнерів.
– Звертатися до Екоклубу щодо спільної реалзації проєктів при наявності документаці/ та/або фінасування.
– Заповнити форму для співпраці у встановленні сонячних електростанцій для українських громад.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Як сонячні електростанції для водоканалів забезпечують доступ до води у громадах під час відключень електрикиПротягом останніх місяців енергосистема України зазнала значних руйнувань: ворог знищив близько девʼяти гігават генеруючих потужностей. Жителі громад вже відчувають наслідки – живуть в умовах планових та аварійних відключень. Щоб підтримати роботу критичної інфраструктури та забезпечити стабільніше водопостачання в умовах відключень, за підтримки міжнародної гуманітарної організації Екоклуб спільно з громадами збудував сонячні електростанції для водоканалів у… Read more: Як сонячні електростанції для водоканалів забезпечують доступ до води у громадах під час відключень електрики
- Запрошуємо на подію “Підвищуємо сталість водопостачання у громадах завдяки сонячним елекростанціям”Енергетична інфраструктура України страждає внаслідок постійних російських атак, що загрожує роботі критично важливих комунальних служб, зокрема водопостачання. Для пошуку шляхів вирішення проблеми цієї проблеми Екоклуб за підтримки Oxfam впровадив пілотний проєкт зі встановлення сонячних електростанцій (СЕС) для систем водопостачання у постраждалих від війни регіонах. У межах проєкту підготували 10 техніко-економічних обґрунтувань та спільно з громадами… Read more: Запрошуємо на подію “Підвищуємо сталість водопостачання у громадах завдяки сонячним елекростанціям”
- “Громади потребують зручних інструментів фінансування проєктів з відбудови” – позиція Екоклубу на URCВідбудова у громадах уже розпочалася, тому вони потребують фінансової та технічної підтримки у втіленні проєктів з відновлюваної енергетики. Для цього необхідно створити цільовий фінансовий інструмент зі швидким та прозорим процесом ухвалення рішень. На цьому наголосила Наталія Холодова, проєктна менеджерка Екоклубу, під час виступу на Конференції з відбудови України (Ukraine Recovery Conference 2024), що відбувається у… Read more: “Громади потребують зручних інструментів фінансування проєктів з відбудови” – позиція Екоклубу на URC
- Запрошуємо на вебінар “Фінансування відновлюваної енергетики в українських громадах”Російське вторгнення в Україну завдає шкоди енергетичній інфраструктурі. Від цього страждають жителі громад, а муніципалітети намагаються відновити надання базових послуг (електро-, водо- та теплопостачання) та готуються до майбутнього опалювального сезону. Енергетична безпека громад – важлива, і у цьому можуть допомогти втілені проєкти з відновлюваної енергетики для комунальних установ. Також громади мають потребу у фінансуванні, тому… Read more: Запрошуємо на вебінар “Фінансування відновлюваної енергетики в українських громадах”
- Енергія для життя: природоохоронці збирають кошти на сонячну електростанцію для дитячої лікарні у ЗапоріжжіУкраїнська громадська організація Екоклуб разом із чеською організацією Nesehnuti та фондом wirWerk збирають 40 тисяч євро для будівництва сонячної електростанції (СЕС), яку встановлять для дитячої лікарні у Запоріжжі. Росіяни продовжують атакувати енергетичну інфраструктуру, що загрожує роботі медичних закладів. СЕС гарантуватиме більшу енергетичну безпеку медичного закладу: забезпечуватиме безперервну роботу реанімаційних відділень, в яких надають допомогу новонародженим… Read more: Енергія для життя: природоохоронці збирають кошти на сонячну електростанцію для дитячої лікарні у Запоріжжі
- Запрошуємо на серію вебінарів «Енергозбереження в дії: практичні інструменти для місцевих лідерів»Втілення енергоефективних заходів у громадах – це шлях до покращення комфорту жителів, економії енергоресурсів та зменшення витрат на платі за енергоносії. У цьому покликаний допомогти енергоменеджмент – інструмент для ефективного управління енергією у всіх секторах економіки. Завдяки ньому громада може визначити та вирішувати проблеми пов’язані з втратами енергії, неефективним використанням ресурсів. Під час вебінарів поговоримо… Read more: Запрошуємо на серію вебінарів «Енергозбереження в дії: практичні інструменти для місцевих лідерів»