Екоклуб отримав судовий позов від представників Кроноспану – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Екоклуб отримав судовий позов від представників Кроноспану

Екоклуб отримав судовий позов від представників Кроноспану

Фото із пресконференції Рівненської агенції із залучення інвестицій та обслуговування інвесторів “ІнвестІнРівне” 7 серпня 2019 року на тему «Будівництво нового деревообробного заводу міжнародної компанії Kronospan на Рівненщині».
Джерело: соцмережі агенції InvestInRivne.

ТОВ “Технопривід Інвест Груп” (кінцевий власник “КРОНОСПАН ХОЛДІНГС П.Л.С.”, Кіпр*) планує спорудження деревообробного заводу у с. Городок поблизу Рівного. Технопривід заявили про безпеку планового підприємства для здоров’я місцевих мешканців та стану довкілля.

Екоклуб порівняв характеристики очікуваного забруднення від діяльності планованого заводу з безпечними концентраціями** забруднювачів і заявив, що безпечні рівні буде перевищено у рази. Технопривід вважає, що такі заяви Екоклубу псують ділову репутацію компанії і подав до суду на Екоклуб. 

Детальніше (і складніше):

У лютому 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Технопривід Інвест Груп” звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Громадської організації “Екоклуб” про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації”

Ухвалою від 21 лютого 2020 року Господарський суд Рівненської області ухвалив прийняти позовну заяву до розгляду  та відкрив провадження у справі № 918/132/20

Пропонуємо до вашої уваги аргументи ТОВ «Технопривід Інвест Груп», викладені у листах, адресованих ГО “Екоклуб” 21.01.2020р. (фото 7) та від 10.02.2020 р.

Серед позовних вимог, окрім спростування інформації, поширеної ГО “Екоклуб” 16.01.2020р. Концентрацію формальдегіду у Городку буде перевищено у 9 разів – Екоклуб та 05.02.2020р. Зауваги Екоклубу до Звіту з ОВД деревообробного заводу у с. Городок , є також стягнення немайнової шкоди у розмірі 150 000 (сто п’ятдесят тисяч) гривень 00 копійок.

Проаналізувавши звіт з оцінки впливу на довкілля ТОВ «Технопривід Інвест Груп» «Реконструкція промислового комплексу будівель і споруд під підприємство деревообробної промисловості за адресою: Рівненська область, Рівненський район, с. Городок, вул. Барона Штейнгеля, 4а», реєстраційна справа № 20198144297 (далі – звіт з ОВД), ГО “Екоклуб” звернувся до Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації із листом від 15.01.2020 р. щодо недопустимості видачі висновку з оцінки впливу на довкілля планової діяльності «Реконструкція промислового комплексу будівель і споруд під підприємство деревообробної промисловості». Зокрема, із таблиці 1.5.2.4 звіту з ОВД – Порівняльна характеристика фактичних (проектних) викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами з встановленими нормативами, вбачається, що викид No16 по формальдегіду перевищить норматив величини масового потоку в газах, що відходять, майже у 50 разів. Детальніше у листі ГО “Екоклуб” від 05.02.2020 р.

Для довідки:

Інструкція щодо оформлення та змісту проекту  нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря від стаціонарних джерел, затверджена наказом  Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 18.07.96 р. N 76 (втратив чинність 06.06.2002 р.), містила наступне визначення гранично допустимої концентрації забруднюючої речовини в атмосферному повітрі (ГДК) — це віднесена до визначеного часу максимальна концентрація забруднюючої речовини в атмосферному повітрі, яка при періодичному впливі або постійному впливі на людину та навколишнє природне середовище не справляє на них шкідливої дії протягом всього життя людини, включаючи віддалені наслідки.

На сучасному етапі використовується декілька видів ГДК у повітрі, зокрема максимальна разова (ГДКм.р.) та середньодобова (ГДКс.д.). 

ГДК максимальна разова (ГДКм.р.) — максимальна концентрація забруднювача у повітрі, що не викликає рефлекторних реакцій в організмі людини, визначається з проб, які відбираються за 20–30-хвилинний інтервал часу. ГДК середньодобова (ГДКс.д.) — концентрація забруднювача у повітрі, яка не чинить прямого чи непрямого впливу на людину при цілодобовому диханні. 

Окрім вищезгаданих матеріалів, ГО “Екоклуб” публікував прес-реліз по участі в засіданні тимчасової депутатської  комісії Рівненської міської ради щодо можливого будівництва деревообробного заводу “Кроноспан УА” у с. Городок та статистику концентрації формальдегіду у Рівному та околицях, підготовлену на основі оглядів стану довкілля, опублікованих на сайті Департаменту екології та природних ресурсів рівненської облдержадміністрації.

* Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновником товариства є ТОВ “КРОНОСПАН УКР” (код ЄДРПОУ 32910079), єдиним власником останнього є КОМПАНІЯ “КРОНОСПАН ХОЛДІНГС П.Л.С.”, зареєстрована на Кіпрі.

** https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0156-20?fbclid=IwAR16oqo_HsjBvkgCXQvZzPWHJN5m_eT8hkcBwUZo4pLr-7As4z1LsixuF9w

** https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0201282-97