Суд Кроноспану проти Екоклубу: позивач не з’явився, засідання перенесено – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Суд Кроноспану проти Екоклубу: позивач не з’явився, засідання перенесено

Суд Кроноспану проти Екоклубу: позивач не з’явився, засідання перенесено

Сьогодні, 23 березня мала відбутися перша зустріч у суді Екоклубу та представників деревообробного заводу Кроноспан. Втім, позивач, посилаючись на карантин, не з’явився. Отож підготовче засідання перенесено на 13 квітня.

Тим часом у мережі Facebook відбулася акція на підтримку активістів – понад 50 користувачів опублікували дописи, у яких закликали не чинити тиску на Екоклуб та засвідчили свою увагу до перебігу судового процесу.

Нагадаємо: товариство з обмеженою відповідальністю “Технопривід Інвест Груп” намагається через суд стягнути з Екоклубу 150 000 грн за шкоду діловій репутації.

Причиною цьому слугувало порівняння Екоклубом очікуваних концентрацій забруднювальних речовин (дані зі Звіту з оцінки впливу на довкілля планованого заводу у Городку) з  безпечними концентраціями, що вказані у нормативно-правових актах. Результати порівнянь вийшли не на користь Кроноспану: концентрація формальдегіду, спричинена роботою заводу, перевищить безпечну у 5,62 рази і це підвищить ймовірність хвороб у місцевих жителів. 

Довідково: Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зановником товариства є ТОВ “КРОНОСПАН УКР” (код ЄДРПОУ 32910079), єдиним власником останнього є КОМПАНІЯ “КРОНОСПАН ХОЛДІНГС П.Л.С.”, зареєстрована на Кіпрі).

Підприємства Кроноспану працюють у багатьох країнах, і в багатьох країнах місцеві мешканці протестують проти їх діяльності (Чехія, Румунія, Велика Британія, Польща, Словаччина). Протести відбувалися і в Нововолинську, де схоже підприємство Кроноспану працює із 2005 року. Не дивно, що мешканці Городка поставилися до планів Кроноспану з недовірою, що переросла у протести. Логіка людей цілком зрозуміла – у радіусі кількох кілометрів уже працюють десятки підприємств, включно з гігантом хімічної промисловості – ПАТ «Рівнеазот». 

Нещодавно Департамент екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації опублікував позитивний висновок, який дозволяє спорудження підприємства. 

Деталі: 

Екоклуб отримав судовий позов від представників Кроноспану

Концентрацію формальдегіду у Городку буде перевищено у 9 разів – Екоклуб

Контакти:

Ел.пошта: office@ecoclubrivne.org

Тел.: 067 363 40 97