Зміни до законодавства у сфері ОВД: позиція Екоклубу – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Зміни до законодавства у сфері ОВД: позиція Екоклубу

Зміни до законодавства у сфері ОВД: позиція Екоклубу

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». На думку експертів Екоклубу, він може стати перешкодою для України до набуття членства в Євросоюзі. Чинний закон та запропоновані зміни до нього неповністю відповідають вимогам Директиви 2011/92/ЄС. 

Можливі нововведення додатково ускладнять для громадськості: 

  • доступ до інформації; 
  • ознайомлення, подання зауважень та пропозицій (скоротять їхні терміни),  
  • участь у процесах обговорення.  

Тож Екоклуб вважає запропоновані зміни до закону про ОВД загалом недоцільними. 

Якісне реформування повинне враховувати думки та інтереси громадськості, бізнесу та органів влади. Лише злагоджена робота між усіма сторонами дозволить ефективно впроваджувати принципи сталого розвитку, зокрема у контексті євроінтеграційних засад. 

Змінена процедура з ОВД повинна: 

– відповідати вимогам вступу до Євросоюзу, зокрема Директиві 2011/92/ЄС (євроінтеграційний рівень); 

– забезпечувати попередження та мінімізацію негативного впливу на довкілля від господарської діяльності (державний рівень); 

– відповідати вимогам української громадськості щодо “зеленого” повоєнного відновлення, яке повинне відбуватися згідно з кліматичними та екологічними політиками Євросоюзу. 

Екоклуб надіслав позицію до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Верховної Ради України та профільним комітетам. Ознайомлюйтеся з нею тут:

Зміни до законодавства у сфері ОВД: позиція Екоклубу  (1934 downloads )

Стаття видана у межах проєкту “Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами” від Європейської Комісії. Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО “Екоклуб” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.