Підтримка енергоменеджерів(-ок): Сашко Павло – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Підтримка енергоменеджерів(-ок): Сашко Павло

Підтримка енергоменеджерів(-ок): Сашко Павло

Екоклуб продовжує підтримувати енергоменеджерів(-ок), які постраждали через війну. Розповідаємо про енергоменеджера, який отримав допомогу від Екоклубу у розмірі 100 євро – Сашко Павла.  

Еколог за освітою, випускник Києво-Могилянської академії, Павло почав свою діяльність у громадському секторі у  сфері управління відходами. Із часом долучився до групи молодих фахівців ISWA у сфері поводження з відходами в Україні. У 2020-2021 роках займався проєктами місцевого самоврядування. 

Про вплив повномасштабного вторгнення на роботу та життя Павло розказує так: 

«Уся сфера поводження із відходами значно постраждала із початком відкритої війни. Відповідно, багато проєктів були на павзі. Від 24 лютого і до звільнення території Київщини я був неактивним в професійному плані, натомість займався благодійною та гуманітарною допомогою. До прикладу, допомагав проєкту “Сади перемоги”, який опікується питаннями продовольчої безпеки». 

Павло власноруч фасував насіння та посадковий матеріал, які потім надіслали для 500 домогосподарств у звільнених населених пунктах Бучанського району, що на Київщині. 

Кілька років Павло вирощує лаванду, має власне  поле на більш ніж 300 кущів. Воно  розташоване на околицях Ворзеля, під час окупації не постраждало. Опісля деокупації, у квітні, Павло повернувся до міста: спочатку допомагав місцевим волонтерам, а щойно у місті знову з’явилася електроенергія, почав наводити лад на полі. Щоб не чекати на липень, коли можна збирати перший врожай лаванди, вирішив продати лавандові кущі “наперед”, щоб швидко зібрати кошти на підтримку волонтерів та благодійних організацій. 

Восени  2022 року Павло долучився до Білогородської територіальної громади (Бучанський район, Київська обл.) комплексно працювати над покращенням довкілля у громаді. За словами енергоменеджера, громада бачить екологічний напрямок як невід’ємну частину відновлення після війни. Відтак на новій посаді Павло працює над такими напрямками: розвитком громади в контексті “зеленого” відновлення та відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), енергоменеджментом, адаптацією до змін клімату, поводженням з відходами, залучення фінансування тощо. 

«Ми долучилася до ініціативи Європейської Комісії “Угода мерів”. Зараз розробляємо План дій сталого енергетичного розвитку та клімату (ПДСЕРК), аналізуємо наші джерела викидів, працюємо над енергонезалежністю. Для громади важливо впроваджувати енергоефективні рішення, боротися із енергетичною бідністю, а також адаптуватися до зміни клімату».  

Павло розповідає, що після перемоги хоче активніше та продуктивніше розбудовувати громаду, в якій працює: 

«Я бачу свої можливості та сили для того, щоб бути корисним громаді, втілювати рішення, що підвищувати рівень життя. Працюю, щоб місцевим було комфортніше, екологічніше та енергоефективніше жити. Я вірю, що не потрібно чекати завершення війни, щоб робити корисні справи. Потрібно бути на своєму місці, і робити те, що повинен, що умієш і у чому компетентний». 


Нагадаємо, що Екоклуб, завдяки інформаційній підтримці енергетичної агенції Energie- und Umweltzentrum Allgäu gemeinnützige GmbH, Klaus Hoppe Consulting та інших колег, має можливість підтримати енергоменеджерів/-ок українських громад, які перебувають у зоні запеклих бойових дій, на окупованих територіях чи в містах, які постраждали від ракетно-бомбових ударів агресора. 

Якщо Ви бажаєте скористатися пропозицією Екоклубу або ж знаєте, кому вона буде цінною, заповніть чи поділіться цією короткою анкетою


Ми продовжуємо збирати допомогу і будемо дуже вдячні за будь-які ваші пожертви 

Гривня – 5375 4141 3429 4239 

Євро (для перерахування з-за кордону) 

Реквізити SEPA Account number (IBAN): GB86CLJU00997180391005 

BIC: CLJUGB21 

Account Holder Name: SAKALIUK DMYTRO 

TIN (Taxpayer Identification Number): 3191909159 

Bank: Clear Junction Limited 

Bank address: 15 Kingsway, London WC2B 6UN 

!!! Призначення платежу обов’язково: “Підтримка енергоменеджер/Support energy managers”.