Підприємство у Сумах планує переробляти медичні відходи: у чому можлива небезпека – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Підприємство у Сумах планує переробляти медичні відходи: у чому можлива небезпека

Підприємство у Сумах планує переробляти медичні відходи: у чому можлива небезпека

У Сумах планують облаштувати промисловий майданчик, на якому перероблюватимуть медичні відходи. Про це дізнаємося із повідомлення про планову діяльність підприємства “Клевер”.  За оцінками Екоклубу, така діяльність може вплинути на якість повітря та ґрунтових вод, завдати шкоду здоров’ю місцевих жителів.

У чому небезпека та як на це можуть вплинути жителі громади?

Про що йдеться у повідомленні

На території підприємства оброблятимуть, зберігатимуть та утилізуватимуть відходи, що виникають під час медичного огляду та досліджень (класу А). Відходи перероблятимуть на установці (УТ 500-Д), яка має фільтри та систему очистки димових газів.

Оскільки майданчик планують облаштувати неподалік житлових будинків, така діяльність може вплинути на здоров’я людей. Якщо установка вийде з ладу, система очистки не запобіжить викиду шкідливих речовин. Це загрожуватиме екологічною катастрофою у громаді. Серед інших потенційних наслідків – забруднення підземних вод токсичними речовинами, що зробить їх непридатними для використання.

Екоклуб подав свої пропозиції та зауваги до повідомлення. Що пропонуємо, читайте тут.

Як зменшити можливу небезпеку

Щоб запобігти потенційним ризикам, утилізація медичних відходів має відбуватися згідно із законодавчими вимогами (Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, Державні санітарно-протиепідемічні правила і норми щодо поводження з медичними відходами, Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом). 

Також важливо, щоб спеціалісти слідкували за роботою обладнання для переробки відходів, забезпечували правильне функціонування та регулярно проводили технічний огляд. 

Як громадськість може вплинути

Жителі Сумщини мають право впливати на процес отримання дозвільних документів, аби переконатись, що планована діяльність буде безпечною та ефективною. Варто звернути увагу, чи має підприємство ліцензії та сертифікати, які підтверджують право поводження з небезпечними відходами.

Під час отримання дозвільної документації для поводження із потенційно небезпечними відходами, необхідно вимагати прозорості та доступності інформації про плановану діяльність, її вплив на довкілля та здоров’я людей”,

говорить Юлія Квітка, експертка з ОВД Екоклубу.

Закликаємо сумчан звернути увагу на плановану переробку медичних відходів та слідкувати, чи дотримується підприємство законодавчих вимог.