Збереження центрального теплопостачання

Збереження центрального теплопостачання

Чому для нас це важливо

Центральне опалення – цінний ресурс для українських громад. Його збереження та розвиток допоможе громадам стати енергонезалежними, зменшити витрати на енергоносії, створити робочі місця та відмовитися від викопних видів палива, що суттєво скоротить викиди парникових газів. 

Міські системи централізованого теплопостачання (ЦТ) важливі для переходу на низьковуглецеве опалення після перемоги. ЦТ дозволить українським громадам ефективніше використовувати енергетичні ресурси, забезпечить стабільне та регульоване теплопостачання. 

Зараз ЦТ має негативний імідж серед кінцевих споживачів. Причина – низька якість послуг, спричинена десятиліттями тарифної політики та браку інвестицій. Деякі міста вагаються щодо необхідності утримувати центральне опалення у майбутньому та відмовляються від нього (місто Івано-Франківськ). Це небезпечний прецедент, який в майбутньому значно ускладнить перехід опалення у місті на чисті технології.  

Що для цього робимо

– Сприяємо у створенні пілотних проєктів у муніципалітетах (ВДЕ: СЕС, теплові насоси, тощо) задля впровадження новітніх технологій в системах ЦТ (шукаємо партнерів та кошти на реалізацію). 

– Розробляємо типові договори між споживачами та постачальниками. Вони дозволять більш ефективно експлуатувати та розвивати систему центрального опалення, стимулюючи впровадження операторами ЦО заходів з енергоефективності. 

 – Допомагаємо муніципалітетам розробляти техніко-економічні обґрунтування на розвиток відновлюваних джерел енергії у системах центрального теплопостачання. 

–  Шукаємо дотичні міжнародні програми розвитку центрального теплопостачання для муніципалітетів та залучаємо наші міста до участі в них. 

Які результати маємо

– Розробили 11 техніко-економічних обґрунтувань щодо встановлення теплових насосів для чотирьох громад України (міста Луцьк, Звягель, Хмельницький, Костопіль). 

– Розробили примірники типових контрактів/договорів, які дозволять операторам ЦТ розширити перелік послуг для споживачів, а саме отримувати прибуток не лише від продажу тепла, а й від впровадження енергоефективних заходів. 

Як долучитися до цієї діяльності

– Слідкувати за новинами та дізнаватися про можливості для українських громад. 

– Поширювати інформацію про успішні приклади та досвід у втіленні ВДЕ-проєктів. 

– Поширювати інформацію про наші проєкти в своїх громадах.