Чому для нас це важливо
Центральне опалення – цінний ресурс для українських громад. Його збереження та розвиток допоможе громадам стати енергонезалежними, зменшити витрати на енергоносії, створити робочі місця та відмовитися від викопних видів палива, що суттєво скоротить викиди парникових газів.
Міські системи централізованого теплопостачання (ЦТ) важливі для переходу на низьковуглецеве опалення після перемоги. ЦТ дозволить українським громадам ефективніше використовувати енергетичні ресурси, забезпечить стабільне та регульоване теплопостачання.
Зараз ЦТ має негативний імідж серед кінцевих споживачів. Причина – низька якість послуг, спричинена десятиліттями тарифної політики та браку інвестицій. Деякі міста вагаються щодо необхідності утримувати центральне опалення у майбутньому та відмовляються від нього (місто Івано-Франківськ). Це небезпечний прецедент, який в майбутньому значно ускладнить перехід опалення у місті на чисті технології.
Що для цього робимо
– Сприяємо у створенні пілотних проєктів у муніципалітетах (ВДЕ: СЕС, теплові насоси, тощо) задля впровадження новітніх технологій в системах ЦТ (шукаємо партнерів та кошти на реалізацію).
– Розробляємо типові договори між споживачами та постачальниками. Вони дозволять більш ефективно експлуатувати та розвивати систему центрального опалення, стимулюючи впровадження операторами ЦО заходів з енергоефективності.
– Допомагаємо муніципалітетам розробляти техніко-економічні обґрунтування на розвиток відновлюваних джерел енергії у системах центрального теплопостачання.
– Шукаємо дотичні міжнародні програми розвитку центрального теплопостачання для муніципалітетів та залучаємо наші міста до участі в них.
Які результати маємо
– Розробили 11 техніко-економічних обґрунтувань щодо встановлення теплових насосів для чотирьох громад України (міста Луцьк, Звягель, Хмельницький, Костопіль).
– Розробили примірники типових контрактів/договорів, які дозволять операторам ЦТ розширити перелік послуг для споживачів, а саме отримувати прибуток не лише від продажу тепла, а й від впровадження енергоефективних заходів.
Як долучитися до цієї діяльності
– Слідкувати за новинами та дізнаватися про можливості для українських громад.
– Поширювати інформацію про успішні приклади та досвід у втіленні ВДЕ-проєктів.
– Поширювати інформацію про наші проєкти в своїх громадах.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Українські громади переймали європейський досвід у розвитку теплопостачанняУкраїна має розвинену систему централізованого теплопостачання (ЦТ), із складною та протяжною системою тепломереж та великими обсягами генерувальних потужностей. Систему сформували багато років тому, і в умовах трансформації підходів до вибору джерел енергії, зростанням екологічних вимог та цін на енергоресурси, галузь необхідно було реформувати. Досвід країн ЄС, які зберігають та розвивають власні системи ЦТ – неоціненний,… Read more: Українські громади переймали європейський досвід у розвитку теплопостачання
- У Житомирі обговорювали, як зберегти центральне теплопостачанняЦентральне теплопостачання – цінний ресурс українських громад. Оновлення мереж та обладнання, використання дружніх до довкілля технологій допоможуть підприємствам провести потрібні реформи, громадам заощадити, покращити якість теплопостачання та як результат – заробляти на цьому та створювати робочі місця. Більше половини муніципалітетів країни мають збережені системи ЦТ. Але застаріле та неефективне обладнання, зношені та погано утеплені мережі… Read more: У Житомирі обговорювали, як зберегти центральне теплопостачання
- Тепловий насос як стале рішення для теплопостачання громадських будівельЗа умов дефіциту енергоресурсів та підвищення тарифів на електроенергію громадам важливо мати надійне та недороге теплопостачання для громадських будівель. Рішенням можуть стати теплові насоси, які працюють стало і безпечно для довкілля. Про принцип їхньої роботи, для яких будівель у громаді їх вигідно встановлювати, та де громадам шукати кошти – розповідаємо далі. Що таке теплові насоси:… Read more: Тепловий насос як стале рішення для теплопостачання громадських будівель
- Медзаклад на Рівненщині встановлює тепловий насос для безперервного гарячого водопостачання У Костопільській багатопрофільній лікарні встановлюють тепловий насос, потужністю 16 кВт*год. Зараз пацієнти та персонал отримують гарячу воду від бойлерів, але їхнього об’єму не вистачає, щоб покрити всі потреби медзакладу. Насос, що працюватиме завдяки відновлюваним джерелам енергії, забезпечуватиме один із корпусів цілорічним гарячим водопостачанням. А ще покращить умови перебування у лікарні та комфорт пацієнтів. Кошти на… Read more: Медзаклад на Рівненщині встановлює тепловий насос для безперервного гарячого водопостачання
- Вебінари «Практичні інструменти для підвищення ефективності роботи теплопостачальних підприємств»Екоклуб пропонує комунальним теплопостачальним підприємствам розширити перелік послуг, що вони надають споживачам. Це допоможе їм отримати додаткове джерело прибутку. Наразі основна стаття доходів підприємств – продаж тепла. Його собівартість містить плату за газ, інколи ця частка складає більше 80 %. А використання сучасних передових технологічних рішень значно зменшить споживання газу чи взагалі дозволить відмовитись від нього,… Read more: Вебінари «Практичні інструменти для підвищення ефективності роботи теплопостачальних підприємств»
- Конференція: «Реформа центрального теплопостачання: використання теплових насосів»За останні десятиліття кількість споживачів централізованого теплопостачання в Україні зменшилась удвічі. Цьому сприяли недосконала державна політика, відсутність належних ремонтних робіт, зростаюча заборгованість теплокомуненерго за газ та низькі тарифи. Це призвело до зношеності мереж, в яких втрати тепла подекуди сягають 20-30%. Чи варто Україні відмовлятися від центрального теплопостачання? Який європейський досвід можуть перейняти українські громади? Про… Read more: Конференція: «Реформа центрального теплопостачання: використання теплових насосів»