Аудитор нових українських блоків АЕС надав Єврокомісії позитивні висновки про їх безпеку – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Аудитор нових українських блоків АЕС надав Єврокомісії позитивні висновки про їх безпеку

Нетішин (Хмельницька обл). 18 березня. УНІАН. Єврокомісії представлено позитивні висновки з безпеки споруджуваних блоків, що вводяться на Хмельницькій і Рівненській АЕС. Про це повідомив президент НАЕК “Енергоатом” Сергій ТУЛУБ сьогодні журналістам під час поїздки на Хмельницьку АЕС.

Як передає кореспондент УНІАН, за словами президента НАЕК, перевірку проводила компанія “Ризик аудит” за замовленням Європейського банку реконструкції і розвитку. Доповідь було зачитано Єврокомісії на засіданні ядерної групи країн Великої сімки. Крім того, за словами С.ТУЛУБА, з 2 квітня на ХАЕС і РАЕС проводитимуть перевірку паризький, московський, токійський і атлантський центри Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції.

С.ТУЛУБ відзначив, що в травні на прохання “Енергоатому” на споруджуваних блоках, здійснить свою перевірку МАГАТЕ. Він додав, що в планах “Енергоатому” серія зустрічей в Європі з європейськими парламентаріями. Представники компанії виступлять з доповідями з безпеки енергоблоків, що вводяться, наскільки вона відповідає міжнародним стандартам. Водночас президент НАЕК запевнив присутніх, що нові блоки ХАЕС і РАЕС буде добудовано в обумовлені терміни.