Збір підписів продовжується! Дунайський заповідник має жити! – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Збір підписів продовжується! Дунайський заповідник має жити!

18 березня члени Міської молодіжної громадської організації “Екоклуб” провели двогодинну акцію по збору підписів у захист Дунайського заповідника. Акція відбулася в центрі м.Рівне. Підписи збиралися на ім’я ректора Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка, професора Скопенка В.В. з проханням не затверджувати позитивне рішення експертного висновку про можливість спорудження судноплавного шляху Дунай – Чорне море через гирло Бистре.

За цей час членам ММГО “Екоклуб” вдалося зібрати 110 підписів. Серед них були підписи людей з Рівненської, Одеської, Житомирської, Хмельницької та Тернопільської областей. За підрахунками Екоклубу, найохочіше підписували звернення люди віком від 18 до 25 років. І це дуже радісно, оскільки це підтверджує, що молоді не байдуже, в яких екологічних умовах будуть жити вони та їх діти.

Із цікавих фактів під час збору підписів можна розповісти наступне. Запропонувавши поставити підпис за захист Дунайського заповідника одному чоловіку віком приблизно 35-40років, він довго слухав, чому ми (екологи) це робимо. А потім чоловік відповів дуже просто: “Я сам моряк. І часто ходжу по таких каналах. І цей судноплавний хід нам “во, як нужен!”, – провівши пальцем попід шиєю. Звісно, чоловік запропонованого звернення не підписав.

Отже, інтереси є! Є інтереси як за спорудження водного шляху, так і за збереження заповідної території. Хто переможе, невідомо. Але пам’ятаймо, як би економічно вигідно не було спорудження судноплавного ходу “Дунай – Чорне море”, управлінці не можуть не враховувати екологічні інтереси. Це протизаконно!

Ми нагадуємо про можливі наслідки у випадку перемоги транспортників:

  • непрогнозовані зміни гідрологічного балансу дельти;
  • забруднення протоки нафтопродуктами;
  • руйнування місць мешкання більшості риб даної території, у тому числі 7 видів, занесених до Європейського червоного списку, і 16 – до Червоної книги України;
  • порушення нерестової міграції дунайського оселедця – основного промислового виду в даному регіоні, – і зниженню його уловів;
  • втраті місць масового гніздування птахів (у тому числі, 9 видів, занесених до Європейського червоного списку і 42 – до Червоної книги України);
  • зникнення природних рослинних формацій;
  • зникнення на даній території більшості рідкісних і зникаючих комах, земноводних і ссавців, які досі жили на ній.

Ми з Вами можемо цього недопустити!

Шановний читачу, якщо ти зацікавлений у збереженні Дунайського заповідника, або ж якщо ти повністю підтримуєш будівництво суднохідного каналу, надішли нам повідомлення на ecoclub@ukrwest.net.

ММГО “Екоклуб”
Оношко Анатолій

Більше інформації на: http://www.seu.ru/projects/dunay