Сонячні станції, револьверний фонд, вітрогенератор: які ідеї отримають підтримку Екоклубу – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Сонячні станції, револьверний фонд, вітрогенератор: які ідеї отримають підтримку Екоклубу

Сонячні станції, револьверний фонд, вітрогенератор: які ідеї отримають підтримку Екоклубу

Екоклуб отримав 10 заявок від громад на конкурс ідей зі сталого розвитку, енергоефективності та відновлюваної енергетики. Кращі із них (за оцінкою незалежного журі) отримають співфінансування на втілення проєктів – від 200 до 400 000 гривень.

Представляємо вам громади та їхні ідеї:

Баранівська міська рада (Житомирська обл.) – центр енергоефективності та сонячна мініелектростанція

Станція потужністю 15 кВт покриватиме потреби міжшкільного ресурсного центру в електроенергії.

За надлишку генерації енергія постачатиметься на інший об’єкт міської ради – Прозорий офіс (ЦНАП), який будується поряд.

А також буде влаштовано навчальний клас для демонстрацій енергоефективних технологій – центр енергоефективності. Для цього буде придбано і встановлено демонстраційні стенди (табло з показом в онлайн-режимі генерації сонячною електростанцією енергії; стенди, що з демонстрацією економії від LED-освітлення, правильного вибору металопластикових вікон та монтажу систем утеплення та ін.) та виготовлено інформаційно-роз’яснювальні матеріали.

У центрі будуть надалі проходити заходи для мешканців громади з популяризації енергоефективності та “зелених” технологій у помешканнях.

Вартість проєкту: 1 400 000 грн.

Пирятинська міська рада (Полтавська обл.) – вирощування енергетичних культур та поставки щепи

У Пирятині хочуть створити комунальне підприємство для вирощування енергетичних культур та поставки щепи на котельні комунальних установ на території громади.

Громада має вільні заболочені та непридатні для сільськогосподарського обробітку землі (50 га) поблизу річок Удай, Перевод, Сліпорід для вирощування енергетичної верби та міскантусу. Потреба в опалюванні бюджетних закладів – 240 тонн щепи на рік.

Вартість проєкту: 432 000 грн.

ГО “Актив міста”, м. Нетішин (Хмельницька обл.) – сонячна електростанція

За рік школа витрачає близько 250 000 гривень на опалення та освітлення. Використовуючи енергії сонця, можна буде економити до 50 000 гривень в рік. Сонячні модулі покриють витрати на освітлення і зекономлять 15 200 кВт.

Це перший проект у сфері відновлюваної енергетики, який передбачається реалізувати на території Нетішинської міської ОТГ серед бюджетних закладів.

Вартість проєкту: 450 000 гривень.

КП “Водопостачання м.Вознесенська” (Миколаївська обл.) – сонячна електростанція для водоканалу

КП “Водопостачання м. Вознесенська” планує встановити сонячну електростанцію для водопровідної насосної станції «Мар’їна роща», яка забезпечує водою три великих мікрорайони міста.

Вона споживає близько 400,0 тис. кВт електроенергії щорічно. Встановлення СЕС потужністю не менше, ніж 50 кВт на станції «Мар’їна роща» дасть змогу виробляти власну електроенергію від 50 до 70 тис. кВт на рік, що в цінах на електроенергію станом на 01.12. 2019 р. складе від 150 000 до 210 000 гривень на рік.

Вартість проєкту: 1 228 000 грн.

Добропільська міська рада (Донецька обл.) – вітрогенератор і сонячна електростанція

Обладнання планують використовувати у навчальних цілях, для мотивації мешканців міста до переходу на відновлювані джерела енергії, а також – для забезпечення електроенергією Добропільського НВК №4.

Таким чином міська влада буде заощаджувати кошти та проводити просвітницькі кампанії для сталого розвитку міста, а учні навчальних закладів та містяни зможуть ознайомлюватися із роботою установок.

Вартість проєкту: 250 000 грн.

МГО “САРГ” м. Сєвєродонецьк (Луганська обл.) – сонячні панелі для системи поливу зелених насаджень

Автоматичну систему поливу зелених насаджень планують встановити у сквері Гоголя. Вона працюватиме від сонячних панелей.

Це допоможе здійснити мрію містян щодо облаштування у центрі міста зеленого оазису.

Вартість проєкту: 680 684 грн.

Самбірська міська рада (Львівська обл.) та револьверний фонд для ОСББ

У Самборі зареєстровано 54 ОСББ. Револьверний фонд надаватиме підтримку мешканцям багатоквартирних будинків (ОСББ) на заходи з термомодернізації (заміну вікон, дверей, утеплення даху, тощо).

Початковий капітал фонду – 200 000 кошти гранту та 200 000 кошти місцевого бюджету. В подальшому він буде поповнюватись коштами міського бюджету та коштами, що будуть сплачувати ОСББ за користування фінансовим ресурсом (планується 3%).

Вартість проекту: 500 000 гривень.

Чортківська міська рада (Тернопільська обл.) – повітряний тепловий насос для дитсадка

Встановлення повітряного теплового насоса для нагрівання гарячої води в дошкільному навчальному закладі №1 “Золота рибка”, що допоможе скоротити використання електроенергії до 70%; також буде встановлено індивідуальний тепловий пункту, який допоможе отримати економію в споживанні тепла на 26 % у дошкільному навчальному закладі №1 “Золота рибка”. 

Вартість проєкту: 1 229 000 грн.

Широківська сільська рада (Донецька обл.) – мінівітряки, сонячна електростанція, альтернативне паливо

Широківська сільська рада хоче облаштувати на базі Петропільського навчально-виховного комплексу демонстраційний майданчик з мінівітряками, сонячними панелями та зразками альтернативного палива. А також – розробити та запровадити навчальні й екскурсійні програм, щоб знайомити учнів шкіл громади та дорослих жителів із перевагами та принципами роботи відновлюваних джерел енергії.

Ініціатори проекту очікують, що це допоможе започаткувати в громаді діалог щодо впровадження енергоефективних рішень у комунальній сфері, на підприємствах і в домогосподарствах.

Вартість проєкту: 780 000 грн.

Управління ЖКГ м. Жмеринка (Вінницька обл.) – фонд енергоефективності

«Фонд підвищення енергоефективності Жмеринської міської ОТГ» надаватиме жителям приватних будинків (7 833 садиб) та ОСББ (18 зареєстрованих) безвідсоткові позики на:

  • встановлення сонячних чи вітрових станцій;
  • заміну вікон;
  • заміну покрівлі;
  • утеплення фасадів;
  • інші заходи для підвищення енергоефективності.

Сума першого внеску для наповнення фонду з боку Жмеринської міської ОТГ складе 200 000 грн.

Перед поданням заявок громади пройшли тренінг, де навчалися проєктному менеджменту, командотворенню, сталому розвитку. Більше про них:

6 порад для громад, як заробляти та дбати про довкілля

Як ОТГ у Волинській області вдалося стати прикладом успішного розвитку території

Як сформувати команду для проекту?

Конкурс відбувається у рамках проєкту “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)”, що реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.