Вознесенськ та Баранівка – переможці конкурсу Екоклубу – Екоклуб – природоохоронна громадська організація

Вознесенськ та Баранівка – переможці конкурсу Екоклубу

Вознесенськ та Баранівка – переможці конкурсу Екоклубу

КП “Водопостачання м. Вознесенськ” та Баранівська міська рада – фіналісти другого етапу конкурсу Екоклубу з просування сталих енергетичних практик у громадах.

І вже найближчим часом розпочнеться реалізація їхніх проектних ідей:

КП “Водопостачання м. Вознесенська” планує встановити сонячну електростанцію для водопровідної насосної станції “Мар’їна роща”, яка забезпечує водою три великих мікрорайони міста.

“У складовій тарифу до 40 % витрат займає електрична енергія для підйому та транспортування води до кінцевого споживача. Постійне здорожчання вартості електроенергії і надалі призводитиме до росту вартості усіх видів послуг. Водночас, розташування міста та його кліматичні особливості дають неабиякі перспективи у розвитку відновлюваної енергії, зокрема, сонячної та вітрової”, – коментує Денис Хімій, заступник міського голови Вознесенська з питань діяльності виконавчих органів ради. – “Наразі в Україні не має великого досвіду встановлення  станції ВДЕ на об’єктах водопостачання. Тож будемо працювати для успішної реалізації проєкту, що може бути корисним не лише жителям Вознесенська, а й прикладом для інші громад”.

У Баранівці створять центр енергоефективності на базі Баранівського міжшкільного ресурсного центру.

“У рамках проєкту ми створимо центр енергоефективності на базі Баранівського міжшкільного ресурсного центру (МРЦ), метою діяльності якого є надання сучасних освітніх послуг для освоєння професійних навичок”, – коментує Юрій Савич, головний спеціаліст з організації ефективного використання енергії відділу благоустрою та житлово-комунального господарства Баранівської міської ради.

“Придбаємо та встановимо сонячну електростанцію на даху приміщення МРЦ, яка покриватиме потреби підприємства в електроенергії для виготовлення власної продукції та проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів. Також зробимо центр енергоефективності жителі громади, зможуть побачити переваги відновлюваних джерел енергії та отримати необхідні знання для підвищення енергоефективності своїх помешкань.”

Частину співфінансування для втілення ідей громади отримають у рамках проекту “Просування сталих енергетичних рішень в громадах (приклади з практики)”, що реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.

Стаття про інші 8 громад та їхні ідеї, що брали участь в конкурсі:

Сонячні станції, револьверний фонд, вітрогенератор: які ідеї отримають підтримку Екоклубу